Notowania

Przejdź na
kryzys na ukrainie
29.03.2014 12:56

Kryzys ukraińsko-rosyjski. Łukaszenka gotów być mediatorem

Dziś Łukaszenka spotkał się z pełniącym obowiązki prezydenta Ukrainy Turczynowem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)
Alaksandr Łukaszenka

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka jest gotów być pośrednikiem w rozwiązywaniu kryzysu między Ukrainą a Rosją - mówił o tym Łukaszenka wczoraj wczoraj wieczorem w ukraińskim programie telewizyjnym. Dziś spotkał się z pełniącym obowiązki prezydenta Ukrainy Turczynowem.

_ - Jeśli mi powiedzą, że to ważne dla mojej Ukrainy i mojej Rosji, to jestem gotów być pośrednikiem _ - oznajmił Łukaszenka. Podkreślił jednak, że nie dąży do takiej roli. - _ W kwietniu spotkam się z Władimirem Putinem u nas w Mińsku. Będzie więc pośrednictwo, chociaż do tego nie dążę _ - powiedział w ukraińskim programie telewizyjnym Szuster Live.

Łukaszenka dodał, że zamierza także spotkać się z pełniącym obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandrem Turczynowem. _ - Podtrzymuję kontakty z Turczynowem. Rozmawiałem także z przedstawicielami obecnej koalicji, m.in. z Witalijem Kliczką. W najbliższym czasie spotkamy się z Turczynowem i ustalimy, jak utrzymywać kontakty między naszymi krajami. Jesteśmy przecież sąsiadami _ - oznajmił.

Dziś rano biuro prasowe białoruskiego prezydenta podało, że spotkanie Łukaszenki z Turczynowem już trwa i odbywa się w Laskowiczach w obwodzie homelskim na Białorusi.

Białoruski prezydent kategorycznie odrzucił też możliwość wtargnięcia militarnego na Ukrainę ze strony Białorusi. _ - W ogóle sobie nie wyobrażam, żeby wjechać czołgami do Kijowa _ - oznajmił.

W poniedziałek Ukraina wezwała na konsultacje swojego ambasadora na Białorusi Mychajłę Jeżela w reakcji na niedzielne uwagi Łukaszenki, który powiedział m.in., że w razie konieczności wyboru Białoruś zawsze będzie po stronie Rosji. Łukaszenka oznajmił też, że Krym jest dziś częścią Rosji, i to, czy się ten fakt uznaje, czy też nie, niczego nie zmieni. Wyraził również przekonanie, że Ukraina powinna zostać niepodzielnym państwem.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: kryzys na ukrainie, łukaszenka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz