Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys ukraińsko-rosyjski. Łukaszenka gotów być mediatorem

0
Podziel się:

Dziś Łukaszenka spotkał się z pełniącym obowiązki prezydenta Ukrainy Turczynowem.

Alaksandr Łukaszenka
Alaksandr Łukaszenka (Xinhua/eyevine/EAST NEWS)
bETCdQRN

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka jest gotów być pośrednikiem w rozwiązywaniu kryzysu między Ukrainą a Rosją - mówił o tym Łukaszenka wczoraj wczoraj wieczorem w ukraińskim programie telewizyjnym. Dziś spotkał się z pełniącym obowiązki prezydenta Ukrainy Turczynowem.

_ - Jeśli mi powiedzą, że to ważne dla mojej Ukrainy i mojej Rosji, to jestem gotów być pośrednikiem _ - oznajmił Łukaszenka. Podkreślił jednak, że nie dąży do takiej roli. - _ W kwietniu spotkam się z Władimirem Putinem u nas w Mińsku. Będzie więc pośrednictwo, chociaż do tego nie dążę _ - powiedział w ukraińskim programie telewizyjnym Szuster Live.

Łukaszenka dodał, że zamierza także spotkać się z pełniącym obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandrem Turczynowem. _ - Podtrzymuję kontakty z Turczynowem. Rozmawiałem także z przedstawicielami obecnej koalicji, m.in. z Witalijem Kliczką. W najbliższym czasie spotkamy się z Turczynowem i ustalimy, jak utrzymywać kontakty między naszymi krajami. Jesteśmy przecież sąsiadami _ - oznajmił.

bETCdQRP

Dziś rano biuro prasowe białoruskiego prezydenta podało, że spotkanie Łukaszenki z Turczynowem już trwa i odbywa się w Laskowiczach w obwodzie homelskim na Białorusi.

Białoruski prezydent kategorycznie odrzucił też możliwość wtargnięcia militarnego na Ukrainę ze strony Białorusi. _ - W ogóle sobie nie wyobrażam, żeby wjechać czołgami do Kijowa _ - oznajmił.

W poniedziałek Ukraina wezwała na konsultacje swojego ambasadora na Białorusi Mychajłę Jeżela w reakcji na niedzielne uwagi Łukaszenki, który powiedział m.in., że w razie konieczności wyboru Białoruś zawsze będzie po stronie Rosji. Łukaszenka oznajmił też, że Krym jest dziś częścią Rosji, i to, czy się ten fakt uznaje, czy też nie, niczego nie zmieni. Wyraził również przekonanie, że Ukraina powinna zostać niepodzielnym państwem.

Czytaj więcej w Money.pl

bETCdQRV
bETCdQSq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)