Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys strefy euro
20.06.2012 09:31

Kryzys w Europie. Czy Amerykanie pomogą Europie?

Prezydent USA Barack Obama jest przekonany, że Europa we własnym zakresie rozwiąże trapiący ją kryzys zadłużenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Europa we własnym zakresie rozwiąże trapiący ją kryzys zadłużenia - * *jest przekonany prezydent USA Barack Obama . Podkreślił też, że USA nie zaoferują finansowego wsparcia międzynarodowym partnerom.

Obama powiedział, że jego zdaniem w czasie dwóch dni rozmów w meksykańskim kurorcie Los Cabos europejscy przywódcy wykazali się _ podwyższoną gotowością _ do działania.

_ - Nawet jeśli nie osiągną wszystkiego za jednym razem, to sądzę, że jeśli wiedzą, dokąd zmierzają, mogą wzmocnić zaufanie i zwalczyć chorobę _ - oświadczył amerykański prezydent.

Obama przyznał, że _ wszystkie te kwestie ekonomiczne mogą mieć wpływ na wybory _ w USA, w listopadzie, ale Stany Zjednoczone, które w dalszym ciągu zmagają się ze skutkami recesji, nie będą oferować pomocy._ - Najlepsze, co mogą zrobić Stany Zjednoczone, to tworzyć miejsca pracy i wspierać wzrost, a w dalszej perspektywie staramy się uporządkować system fiskalny _ - dodał.

Choć większa część szczytu przywódców najbardziej rozwiniętych krajów świata i Unii Europejskiej poświęcona była europejskiemu kryzysowi, to Obama wiele uwagi poświęcił sytuacji międzynarodowej, ze szczególnym uwzględnieniem niesłabnącej przemocy w Syrii - odnotowuje agencja AP.

Amerykański prezydent określił rozmowy z przywódcami Rosji i Chin, dwóch krajów, które sprzeciwiają się podjęciu działań przeciwko Damaszkowi na forum ONZ, jako produktywne, ale _ rozbieżne _ z USA.

Dodał, że zarówno Rosja, jak i Chiny _ zdają sobie sprawę z poważnych zagrożeń _ wynikających z wojny domowej.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w walkach w Syrii między siłami prezydenta Baszara el-Asada a opozycją zginęło ponad 14 tys. ludzi.

Rosyjski prezydent Władimir Putin oświadczył na konferencji G20, że _ nikt nie ma prawa decydować za innych ludzi, kto powinien być u władzy, a kto ustąpić _.

Tagi: kryzys strefy euro, kryzys, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz