Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Europie. Obama ma pomysł

0
Podziel się:

Prezydent USA podkreślił ponownie, że Europa dysponuje środkami niezbędnymi do jego pokonania.

Kryzys w Europie. Obama ma pomysł
(PAP/EPA)
bEDdUSFx

Prezydent USA Barack Obama oświadczył w wywiadzie dla włoskiego dziennika _ La Stampa _, że Europa nie może wykazać niezdecydowania wobec pogłębiającego się kryzysu zadłużeniowego i przyznał, że może on poważanie zaszkodzić odradzającej się gospodarce amerykańskiej. Zapewnił, że USA _ zrobią co do nich należy, _ aby pomóc Europie.

W wywiadzie opublikowanym w przeddzień spotkania w Białym Domu z włoskim premierem Mario Montim, Obama podkreślił jednak, że ciężar pokonania kryzysu spoczywa głównie na barkach Europejczyków.

- _ Konieczne jest, aby rządy wszystkich krajów europejskich wykazały swoje absolutne zaangażowanie dla przyszłej ekonomicznej integracji Europy. Jeżeli Europa utworzy odpowiednio silną zaporę ogniową (firewall)
, to tym samym w sposób istotny zmniejszy prawdopodobieństwo, aby kiedykolwiek była ona użyta _ - powiedział prezydent.

bEDdUSFz

Wyraził też przy tej okazji uznanie dla osiągnięć rządu Montiego w działaniach na rzecz poprawy sytuacji gospodarki włoskiej. Obama podkreślił ponownie, że w ocenie amerykańskiej, Europa dysponuje środkami niezbędnymi do pokonania kryzysu i nie ukrywał, że Stany Zjednoczone odczują spowolnienie swojego najważniejszego partnera handlowego.

- _ Stany Zjednoczone będą nadal wnosić swój wkład do pomocy naszym europejskim przyjaciołom przy przezwyciężaniu tego kryzysu _ - powiedział amerykański prezydent nie precyzując jednak co miałoby to oznaczać w praktyce.

O 'pomocowych' deklaracjach Obamy - czytaj więcej w Money.pl
Obama obiecał pomoc mieszkańcom Joplin Prezydent USA odwiedził zdziesiątkowane przez kataklizm miasto w stanie Missouri.
Obama obiecuje pomoc USA dla Egiptu Prezydent złożył taką deklarację rozmawiając z przywódcami Wielkiej Brytanii, Jordanii i Turcji.
bEDdUSGa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)