Notowania

bankructwo grecji
26.08.2012 16:41

Kryzys w Grecji. Potrzeba im więcej czasu?

Szef austriackiego rządu powiedział w wywiadzie, że możliwa jest zgoda na 2-3 letnie opóźnienie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*Grecja powinna mieć więcej czasu na wdrożenie programu oszczędności - uważa kanclerz Austrii Werner Faymann (na zdj.). *

W wywiadzie dla _ Oesterreich Zeitung _ szef austriackiego rządu powiedział, że możliwa jest zgoda na 2-3 letnie opóźnienie.

Zdaniem kanclerza najważniejsze dla Unii Europejskiej jest spełnienie przez Grecję zobowiązań, które wynikają z porozumienia. Eksperci powinni ocenić możliwość dania Grekom więcej czasu. Warunkiem musi być jednak wypełnienie obietnic cięć budżetowych i reformy finansów publicznych.

W ostatnich dniach premier Grecji Antonis Samaras odbył rozmowy z przywódcami Francji i Niemiec. Nie udało mu się jednak przekonać kanclerz Merkel, ani prezydenta Hollande'a do rozłożenia greckich reform w czasie.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecy oddadzą pieniądze Niemcom Antonis Samaras osobiście gwarantuje, iż Niemcy odzyskają swoje pieniądze, czyli ponad 100 miliardów euro.
Grecy w natarciu. Spotkanie za spotkaniem Premier Antonis Samaras stara się renegocjować warunki pomocy przyznanej Grecji. Uda mu się?
Szef eurogrupy mocno o kłopotach Grecji Grecja nie wyjdzie ze strefy euro. Tak twierdzi szef eurogrupy i zarazem premier Luksemburga, Jean-Claude Juncker.
Tagi: bankructwo grecji, werner faymann, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz