Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Grecji. Samaras przyjeżdża do Berlina

0
Podziel się:

Tematem rozmów będą greckie postępy we wdrażaniu reform gospodarczych narzuconych Atenom przez międzynarodowych wierzycieli.

premier Grecji Antonis Samaras
premier Grecji Antonis Samaras (Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel spotka się dziś w Berlinie z premierem Grecji Antonisem Samarasem. Tematem rozmów będą greckie postępy we wdrażaniu reform gospodarczych narzuconych Atenom przez międzynarodowych wierzycieli.

Spotkania Angeli Merkel i Antonisa Samarasa zazwyczaj przebiegają według jednego scenariusza. Premier Grecji prosi o czas i wyrozumiałość, niemiecka kanclerz przekonuje, że docenia greckie trudy, ale nalega na głębsze reformy. Można przypuszczać, że podobnie będzie także dziś.

W ostatnich tygodniach Grecja zeszła z pierwszych stron gazet. W połowie grudnia Ateny dostały kolejną transzę międzynarodowej pomocy finansowej, co uspokoiło nieco inwestorów. Nie oznacza to jednak, że grecki problem został rozwiązany. Dzisiejsze rozmowy w Berlinie będą miały nieformalny charakter. Po spotkaniu nie przewidziano wspólnej konferencji prasowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel i Hollande razem uratują Grecję? To pierwsza oficjalna podróż zagraniczna nowego prezydenta Francji.
UE przestaje być konkurencyjna. Co teraz? Angela Merkel ostrzega przed kosztami hojnego europejskiego państwa opiekuńczego.
Merkel pobiła rekord. Niemcy uznali, że... Kanclerz, która po raz trzeci będzie ubiegać się o ten urząd, osiągnęła rekordową popularność.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)