Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kryzys w polskim górnictwie. Proszą o pomoc premiera

0
Podziel się:

W zeszłym roku działalność Kompanii Węglowej przyniosła prawie 700 milionów złotych strat.

Kryzys w polskim górnictwie. Proszą o pomoc premiera
(Alexander Tarasov - Fotolia.com)

- _ Bez pomocy rządu polskie górnictwo nie wyjdzie z kryzysu _ - mówi szef górniczej Solidarności Jarosław Grzesik. Wczoraj z górnikami ze Śląska spotkał się premier Donald Tusk.

Trwają dyskusje z bankami, które udzielały obligacji Katowickiemu Holdingowi Węglowemu i Kompanii Węglowej. Według Jarosława Grzesika, górnictwo powinno być powiązane z przemysłem energetycznym. Polska energetyka powinna produkować energię z polskiego węgla. Leży to w interesie naszego kraju - mówi szef górniczej Solidarności.

W zeszłym roku działalność Kompanii Węglowej przyniosła prawie 700 milionów złotych strat. Związkowcy boją się, że niedługo niektóre kopalnie zostaną zamknięte.

Jednym z pomysłów na poprawę sytuacji górnictwa jest utworzenie państwowej spółki, która handlowałaby węglem. To sposób na wyeliminowanie pośredników, którzy zdaniem przewodniczącego śląsko - dąbrowskiej Solidarności Dominika Kolorza, niszczą tę branżę. Zwrócił on uwagę, że na węglu zarabia wiele firm, ale nie te, które zajmują się wydobywaniem surowca. Związkowcy proszą też premiera o skuteczną walkę z nielegalnym importem węgla.

Konkretne rozwiązania mają zostać ustalone podczas spotkania zaplanowanego na 25 lipca.

Czytaj więcej w Money.pl
Fiat zrezygnuje z megainwestycji w Tychach Włosi wycofują się z zapowiedzianej przez wicepremiera Piechocińskiego produkcji w Polsce nowych modeli samochodów.
Miller donosi na Polskie Inwestycje Rozwojowe - _ Nie możemy pozwolić, by fabryka pudru przykryła aferę _ - mówi szef SLD.
Wymienią oświetlenie, zaoszczędzą milion Inwestycja rozpocznie się w lipcu br. i kosztować będzie ok. 2,7 mln zł.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)