Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Portugalii. Policja nie ma pieniędzy na odholowywanie aut

0
Podziel się:

W kilku portugalskich miastach nikt nie zabiera źle zaparkowanych samochodów.

Kryzys w Portugalii. Policja nie ma pieniędzy na odholowywanie aut
(freddie boy/CC/Flickr)

W kilku portugalskich miastach nikt nie zabiera źle zaparkowanych samochodów. W listopadzie tego roku część firm odstąpiło od umów z policją.

_ - Najwięcej problemów z odholowywaniem źle zaparkowanych aut na policyjne parkingi jest na północy kraju. W Viseu od początku tego miesiąca nikt nie wywozi poza miasto takich pojazdów. Podobne trudności policja ma również w Porto, Matosinhos, Maii oraz w Aveiro _ - poinformowały portugalskie media.

Z powodu długoterminowych zaległości kontrakty z policją zerwały również spółki odholowujące zepsute auta oraz warsztaty naprawcze, które dotychczas współpracowały z portugalskim wymiarem ścigania.

_ - Od ponad dziewięciu miesięcy nie otrzymałem od Komendy Głównej Policji w Lizbonie środków należnych za wykonywanie usług holowniczych. Zobowiązania policji wobec mojej firmy wynoszą już kilkanaście tysięcy euro. Policyjne władze twierdzą, że nie stać ich na wypłatę tych zobowiązań z tegorocznego budżetu _ - powiedział Antonio Cabral, właściciel firmy holowniczej z Viseu.

Z informacji Federacji Związków Zawodowych i Stowarzyszeń Sił Bezpieczeństwa wynika, że w wielu portugalskich miastach w listopadzie ograniczono również liczbę patroli policyjnych. Większość posterunków w Porto nie dysponuje pojazdami do realizacji tego typu zadań.

_ - Główną przyczyną pogłębiającego się zjawiska jest brak środków na naprawy służbowych aut, które podczas tego roku uległy awarii. W związku z niezapłaconymi fakturami wiele warsztatów wypowiedziało zawarte umowy. Zaleganie z uregulowaniem należności wystawia na ryzyko bezpieczeństwo obywateli _ - stwierdził Paulo Rodrigues z federacji związkowej.

Pod koniec września portugalska policja oraz służby bezpieczeństwa przeprowadziły tygodniowy protest, w ramach którego ich funkcjonariusze unikali pojawiania się na posterunkach oraz wypisywania mandatów za wykroczenia. Wśród żądań strajkujących były m.in. kilkuprocentowe podwyżki oraz poprawa warunków pracy.

O kłopotach portugalskiej policji czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t153341.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/reformy;w;portugalii;ue;i;mfw;zadowolone,99,0,968035.html) Przynajmniej oni zapracowali na swoje 78 mld Portugalia otrzyma pozytywną ocenę na zakończenie kontroli audytowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t92234.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/portugalska;policja;o;podwyzki;chce;walczyc;w;sadzie,78,0,922190.html) Policjanci chcą pozwać państwo. Za co? Liderzy policyjnych związków zawodowych zapowiedzieli podczas manifestacji w Lizbonie skierowanie pozwów przeciwko portugalskiemu państwu i kierownictwu komendy głównej policji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t92234.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strajk;policji;w;portugalii;rzad;nie;moze;spelnic;ich;zadan,233,0,917737.html) Nie będą dawać mandatów. Złamią rząd? Podczas tygodniowego protestu, funkcjonariusze zamierzają unikać pojawiania się na posterunkach oraz wypisywania mandatów za wykroczenia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)