Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w strefie euro. Geithner z misją w Europie

0
Podziel się:

Amerykański sekretarz skarbu przyjechał z ważną misją do Europy.

Kryzys w strefie euro. Geithner z misją w Europie
(PAP/EPA)
bFgrzzmd

Kryzys w strefie euro i jego wpływ na światową gospodarkę - to główny temat rozmów ministrów finansów Niemiec i Stanów Zjednoczonych.

Wolfgang Schaeuble i Timothy Geithner po południu spotkają się na niemieckiej wyspie Sylt. Mimo sezonu urlopowego, kryzysowa dyplomacja nie zwalnia tempa.

Już dziś w Niemczech pojawi się amerykański sekretarz skarbu Timothy Geithner, który spotka się ze swoim niemieckim partnerem Wolfgangiem Schaeuble. Po spotkaniu Geithner pojedzie do Frankfurtu, gdzie rozmawiać będzie z szefem Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghim.

bFgrzzmf

W miniony weekend o postępach w walce z kryzysem rozmawiała już kanclerz Angela Merkel. Najpierw z prezydentem Francji potem premierem Włoch. Cała trójka podkreślała, że najszybciej jak to możliwe trzeba wprowadzić w życie ustalenia czerwcowego antykryzysowego szczytu Unii.

O tym, że w walce z kryzysem nie ma już czasu do stracenia mówi także szef Eurogrupy Jean Claude Juncker. W wywiadzie dla dzisiejszego wydania _ Sueddeutsche Zeitung _ Juncker ostrzega przed rozpadem strefy euro i krytykuje dyskusję o możliwości wykluczenia ze strefy Grecji. Jego zdaniem, osoby które wierzą, że wyrzucenie Grecji z eurolandu pomoże uspokoić sytuację w Europie, nie rozumieją przyczyn obecnego kryzysu.

Czytaj więcej w Money.pl
MFW ostrzega: Kryzys eurolandu zagraża... Kryzys w strefie euro poważnie zagraża gospodarce Chin. Takiego zdania są eksperci Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
Doktor Zagłada straszy ostrą korektą W 2013 roku gospodarkę światową czeka prawdziwa burza.
bFgrzzmG
kryzys
wiadomości
KOMENTARZE
(0)