Notowania

kryzys w strefie euro
02.08.2012 19:48

Kryzys w strefie euro wciąż groźny. Rozmowa premierów

To może być skutek dzisiejszego wystąpienia szefa Europejskiego banku centralnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(FriendsofEurope/CC/Flickr)

*_ - Włochy nie wykluczają zwrócenia się o pomoc do Funduszu Ratunkowego _ - przyznał w Madrycie premier Włoch Mario Monti. Z kolei szef hiszpańskiego rządu Mariano Rajoy powiedział, że czas aby Unia wprowadziła w życie decyzje podjęte na czerwcowym szczycie w Brukseli. *

Do spotkania premierów Hiszpanii i Włoch doszło w dniu posiedzenia Centralnego Banku Europejskiego. Zgodnie z oczekiwaniami prezes banku, Mario Draghi zapowiedział, że rozważa zakup obligacji, aby stabilizować ich rentowność, ale tylko tych krajów, które wcześniej poproszą o pomoc Fundusz Ratunkowy.

Premier Włoch przyznał, że przeanalizuje tę propozycję. z kolei szef hiszpańskiego rządu nie chciał powiedzieć, czy poprosi o pomoc fundusz, przypomniał jedynie, że czas na prowadzenie w życie czerwcowych decyzji Unii.

W czerwcu Unia zdecydowała o doraźnej pomocy dla Hiszpanii i Włoch i zgodziła się, aby Fundusz Ratunkowy wykupił dług krajów, które są pod presją rynków finansowych.

Czytaj więcej w Money.pl
"Europa zaczyna wychodzić z tunelu kryzysu" _ Ważne jest żebyśmy pomagali sobie na zmianę _ - powiedział szef włoskiego rządu.
Hiszpański rząd rezygnuje z wakacji. Jest aż tak źle? W sierpniu polityków czekają co najmniej trzy ważne posiedzenia. Urlop odłożyli oni na przyszły rok.
Tagi: kryzys w strefie euro, kryzys, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz