Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kryzys w strefie euro wciąż groźny. Rozmowa premierów

0
Podziel się

To może być skutek dzisiejszego wystąpienia szefa Europejskiego banku centralnego.

Kryzys w strefie euro wciąż groźny. Rozmowa premierów
(FriendsofEurope/CC/Flickr)
bDIhuTdx

_ - Włochy nie wykluczają zwrócenia się o pomoc do Funduszu Ratunkowego _ - przyznał w Madrycie premier Włoch Mario Monti. Z kolei szef hiszpańskiego rządu Mariano Rajoy powiedział, że czas aby Unia wprowadziła w życie decyzje podjęte na czerwcowym szczycie w Brukseli.

Do spotkania premierów Hiszpanii i Włoch doszło w dniu posiedzenia Centralnego Banku Europejskiego. Zgodnie z oczekiwaniami prezes banku, Mario Draghi zapowiedział, że rozważa zakup obligacji, aby stabilizować ich rentowność, ale tylko tych krajów, które wcześniej poproszą o pomoc Fundusz Ratunkowy.

Premier Włoch przyznał, że przeanalizuje tę propozycję. z kolei szef hiszpańskiego rządu nie chciał powiedzieć, czy poprosi o pomoc fundusz, przypomniał jedynie, że czas na prowadzenie w życie czerwcowych decyzji Unii.

bDIhuTdz

W czerwcu Unia zdecydowała o doraźnej pomocy dla Hiszpanii i Włoch i zgodziła się, aby Fundusz Ratunkowy wykupił dług krajów, które są pod presją rynków finansowych.

Czytaj więcej w Money.pl
"Europa zaczyna wychodzić z tunelu kryzysu" _ Ważne jest żebyśmy pomagali sobie na zmianę _ - powiedział szef włoskiego rządu.
Hiszpański rząd rezygnuje z wakacji. Jest aż tak źle? W sierpniu polityków czekają co najmniej trzy ważne posiedzenia. Urlop odłożyli oni na przyszły rok.
bDIhuTea
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)