Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys we Włoszech. "Odzyskaliśmy prestiż w Europie"

0
Podziel się:

Poczytny włoski tygodnik podsumowuje pierwsze cztery miesiące od utworzenia rządu przez Mario Montiego.

Kryzys we Włoszech. "Odzyskaliśmy prestiż w Europie"
(FriendsofEurope/CC/Flickr)

W ciągu kilku miesięcy, jakie minęły od upadku rządu Silvio Berlusconiego i powołania gabinetu Mario Montiego, Włochy przestały być _ operetkowym _ krajem, wyśmiewanym na całym świecie - twierdzi** **poczytny włoski tygodnik _ Famiglia Cristiana _.

_ - Minęły niespełna cztery miesiące od utworzenia rządu Montiego. To krótki okres, a wydaje się, że minął wiek _ - napisano w artykule redakcyjnym pisma.

Podsumowując lata rządów Berlusconiego i towarzyszące im skandale obyczajowe z udziałem premiera tygodnik stwierdził: - _ Po tym, jak staliśmy się krajem operetkowym, z karłami i tancerkami, wyśmiewanym na całym świecie, odzyskaliśmy prestiż w Europie i w innych państwach _.

_ - Odzyskaliśmy także miejsce, jakie przypada nam w międzynarodowej dyplomacji _ - zauważyła _ Famiglia Cristiana _. Oceniając działalność premiera Montiego i przywołując jednocześnie postawę Berlusconiego katolickie pismo stwierdziło: _ - Od samego początku były europejski komisarz uwolnił sprawy publiczne od wesołego podejścia _.

Profesor Monti - dodano - _ przywrócił krajowi godność w międzynarodowych instytucjach . - Po latach tylu szopek i czczych debat zaczęto znowu mówić o interesie obywateli, o pracy i bezrobociu _ - napisała redakcja.

Skrytykowała jednocześnie włoską klasę polityczną za to, że _ wciąż nie daje za wygraną _ i już myśli o tym, co będzie po zakończeniu pracy rządu ekspertów w 2013 roku. - _ Niebezpieczeństwo zatem wciąż się czai _ - podkreślono z ironią w artykule.

Więcej na temat rządów Montiego we Włoszech - czytaj w Money.pl
Monti i jego ludzie chwalą się oszczędnościami Włoski rząd zaoszczędził przede wszystkim na administracji i służbowych samochodach.
Premier mówi Włochom, od kogo się uczyć Premier Włoch Mario Monti uważa, że władze w Rzymie mogą wiele nauczyć się od Madrytu. Chodzi o reformy rynku pracy i systemu bankowego.
Berlusconi przekonuje się do swojego następcy Były premier chciałby, aby Mario Monti rządził krajem dłużej niż tylko do wiosny 2013 roku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)