Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kryzys we Włoszech. Watykan popiera...

0
Podziel się:

Watykan udziela poparcia Mario Montiemu - tak interpretuje się we Włoszech artykuł dziennika L'Osservatore Romano.

Kryzys we Włoszech. Watykan popiera...
(PAP/EPA)

Watykan udziela poparcia Mario Montiemu - tak interpretuje się we Włoszech artykuł na temat możliwej kandydatury ustępującego premiera w lutowych wyborach, opublikowany na łamach dziennika _ L'Osservatore Romano _.

W opinii watykańskiej gazety coraz pewniejszy udział dotychczasowego szefa rządu w życiu politycznym, zasygnalizowany w jego świątecznym komunikacie na Twitterze, należy odbierać jako apel o _ przywrócenie najwyższego i najszlachetniejszego znaczenia polityki _, która - jak przypomniano - musi zawsze być działaniem na rzecz dobra wspólnego.

_ Decyzja Mario Montiego o gotowości wobec nowego zaangażowania w służbie krajowi wyznacza kierunek, co było do przewidzenia, debacie politycznej i początkowi kampanii wyborczej we Włoszech _ - stwierdza dziennik Stolicy Apostolskiej.

Podkreśla, że polityczne zaangażowanie profesora Montiego, który przez 13 miesięcy kierował rządem ekspertów, oznacza otwarcie drugiego rozdziału realizacji jego reformatorskiego programu, _ jedynie nakreślonego w ciągu minionego roku pod naciskiem sytuacji finansowej _.

21 grudnia Mario Monti złożył rezygnację swego gabinetu po tym, gdy dwa tygodnie wcześniej poparcie dla niego wycofała partia byłego premiera Silvio Berlusconiego. Wybory zostały rozpisane na 24 i 25 lutego. Tuż przed Świętami ustępujący premier nie wykluczył, że stanie na czele sił politycznych, które poprą jego program nawołujący do kontynuacji gruntownych reform w kraju.

Przedmiotem ożywionej dyskusji jest wiadomość, jaką Monti opublikował w portalu Twitter we wtorek. Napisał w nim: _ Razem ocaliliśmy Włochy przed katastrofą. Teraz trzeba odnowić politykę. Narzekanie nie jest potrzebne, trzeba się poświęcić. Wejdźmy do polityki _. Słowa te uznano za kolejny krok dotychczasowego premiera ku kandydowaniu na to stanowisko.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)