Notowania

kryzys we włoszech
06.02.2013 07:59

Kryzys we Włoszech. Z jego powodu odwołano Tydzień Kultury

Ministerstwo kultury Włoch odwołało tegoroczny, organizowany zawsze na wiosnę, Tydzień Kultury, podczas którego można było za darmo zwiedzić 419 muzeów i wykopalisk archeologicznych w całym kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wsuph001/CC/Flickr)

Z powodu kryzysu ministerstwo kultury Włoch odwołało tegoroczny, organizowany zawsze na wiosnę, Tydzień Kultury, podczas którego można było za darmo zwiedzić 419 muzeów i wykopalisk archeologicznych w całym kraju. Decyzja była konieczna, bo wpływy do kas maleją.

Przedstawicielka resortu Anna Maria Buzzi, cytowana przez dziennik _ La Stampa _, powiedziała, że _ nie można pozwolić sobie na rezygnację z wpływów za bilety aż przez siedem dni, na wiosnę, gdy zwykle notuje się większą liczbę zwiedzających _.

Ministerstwo postanowiło utrzymać natomiast tradycję bezpłatnego zwiedzania muzeów w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Tak, jak w poprzednich latach w dniu świętego Walentego do placówek muzealnych dwie osoby będą mogły wejść kupując tylko jeden bilet.

Mniej szczęścia będą miały w tym roku kobiety. 8 marca, w dniu ich święta nie będą mogły, jak do tej pory, wejść do muzeów za darmo.

Z przedstawionych danych wynika, że kryzys jest bardzo odczuwalny w muzealnictwie. W minionym roku w porównaniu z 2011 r. liczba zwiedzających we Włoszech spadła o ponad 10 procent. Sytuacja jest tak poważna, że ministerstwo kultury zastanawia się nawet nad możliwością rezygnacji z bezpłatnych wejściówek dla osób, które mają ponad 65 lat. Być może seniorzy będą mieli prawo tylko do zniżki, tak jak w innych krajach europejskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Dramat. Mają najwyższe bezrobocie w historii Bezrobocie we Włoszech wzrosło w grudniu zeszłego roku do 11,2 procent - ogłosił krajowy Instytut Statystyczny Istat.
Nie oszczędzali na jedzeniu choć mają kryzys Średnio drzewko kosztowało 32 euro i było o 30 centymetrów niższe niż w przeszłości.
Bez Montiego wpadną w większy kryzys? _ Ustępujący premier Mario Monti jest potrzebny nie tylko Włochom, ale Unii Europejskiej _ - uważa Mikołaj Dowgielewicz, minister ds. europejskich.
Tagi: kryzys we włoszech, włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz