Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys we Włoszech. Zamknięto już 2 tysiące barów

0
Podziel się:

Kryzys zmienia oblicze włoskich miast. Znikają bary, restauracje i hotele. A także oczywiście sklepy, głównie z odzieżą i spożywcze.

Kryzys we Włoszech. Zamknięto już 2 tysiące barów
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

We Włoszech kryzys odbija się na _ małej czarnej _. Od początku roku zamknięto tam już ponad dwa tysiące barów.
Kryzys zmienia oblicze włoskich miast. Znikają bary, restauracje i hotele. A także oczywiście sklepy, głównie z odzieżą i spożywcze. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku zaprzestało działalności 2.035 barów i 2.583 restauracje. Jedna dziesiąta w samym Rzymie, który - jak informuje związek kupców Confesercenti - stał się tym samym stolicą kryzysu.

Zamknięcie ostatnio 371 hoteli najboleśniej odczuł region Emilii Romanii. Coraz rzadsze są małe sklepy spożywcze. W większości regionów na jeden taki sklep przypada już ponad tysiąc mieszkańców. Jednocześnie umacnia się handel w Internecie. Zajmuje się nim już prawie jedenaście i pół tysiąca firm, a każdego dnia przybywają cztery nowe.

Czytaj więcej w Money.pl
To pierwsza taka manifestacja od 10 lat Sto tysięcy osób domagało się pracy i demokracji podczas manifestacji zorganizowanych przez trzy największe centrale związkowe.
Udawali niewidomych. Bo się opłacało Aż 750 osób z Rzymu podejrzanych jest o udawanie całkowitej ślepoty i wyłudzanie z włoskiego odpowiednika ZUS rent na podstawie sfałszowanych świadectw zdrowia.
Nowy premier uzdrowi gospodarkę? Będzie to rząd służby krajowi: tak nazwał swój przyszły gabinet desygnowany na premiera Włoch 46-letni polityk partii Demokratycznej Enrico Letta.
kryzys
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)