Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys zabierze pracę 20 mln osób

0
Podziel się:

Takie są szacunki Światowej Organizacji Pracy.

Kryzys zabierze pracę 20 mln osób
(PAP/EPA)

Za sprawą globalnego kryzysu finansowego liczba bezrobotnych na świecie zwiększy się o co najmniej 20 mln.

Takie są wnioski raportu przygotowanego przez działającą przy ONZ Światową Organizację Pracy. Zdaniem ekspertów ŚOP na koniec przyszłego roku liczba osób pozostających bez pracy sięgnie 210 mln.

Zdaniem analityków branże najbardziej narażone na redukcje zatrudnienia to: budownictwo, motoryzacja, usługi finansowe i pozostałe części sektora usługowego.

KTO ZARABIA NA KRYZYSIE? ZOBACZ REPORTAŻ WORLD BUSINESS (amg.):

Dyrektor generalny organizacji Juan Somavia podkreśla, że te liczby wskazują na konieczność zaangażowania się przez rządy w ratowanie nie tylko banków, ale też obywatelu.

Cytowany przez BBC Somavia zaapelował o zwiększenie wysiłków na rzecz pomocy osobom dotkniętym problemem bezrobocie. _ - Naszym zdaniem nie byłoby dobrze mówić o kryzysie finansowym jedynie w kategoriach finansowych. Musimy mówić o tym co oznacza on dla ludzi, ich miejsc pracy i przedsiębiorstw _ - podkreśla Somavia.

_ - Skoro mamy wystarczające środki, by wpompować je w system finansowy, to nie możemy w tym samym momencie mówić, że nie mamy ich, by pomagać ludziom _ - mówi szef ŚOP.

*

| CZYTAJ WIĘCEJ O KRYZYSIE FINANSOWYM |
| --- |

Zdaniem Somavii rządy dobrze zrobiły, że zdecydowały się przeciwdziałać paraliżowi kredytowemu. Jednak należy też pomagać małym i średnim firmom, bo to właśnie one tworzą najwięcej miejsc pracy.

ZOBACZ REPORTAŻ O SEKTORZE, KTÓREGO NIE DOTYKA RECESJA (ang.):

praca
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)