Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
07.05.2005 16:49

Krzaklewski: Nie ingerowałem w prywatyzację PZU

Były przewodniczący Akcji Wyborczej "Solidarność" - Marian Krzaklewski zeznawał przed sejmową komisją śledczą badającą przebieg prywatyzacji największego polskiego ubezpieczyciela - PZU. Krzaklewski przyznał, że dawni szefowie PZU Władysław Jamroży i Grzegorz Wieczerzak wywierali naciski na ówczesnego ministra skarbu Andrzeja Chronowskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Były przewodniczący Akcji Wyborczej "Solidarność" - Marian Krzaklewski zeznawał przed sejmową komisją śledczą badającą przebieg prywatyzacji największego polskiego ubezpieczyciela - PZU.

Krzaklewski przyznał, że dawni szefowie PZU Władysław Jamroży i Grzegorz Wieczerzak wywierali naciski na ówczesnego ministra skarbu Andrzeja Chronowskiego. Zaznaczył jednocześnie, że mimo pewnego wpływu na ministerstwo, jego roli nie należy demonizować. Zapewnił również, że nie ingerował w prywatyzację PZU, ani nie blokował ministra Chronowskiego w jego decyzjach.

Odnosząc się do opinii na temat Mirosława Kaszy, który postrzegany był jako pośrednik pomiędzy Krzaklewskim a światem biznesu, były przewodniczący AWS powiedział, że jego funkcje zawsze będą wyolbrzymiane i przeceniane. Krzaklewski dodał, że Kasza był jego bliskim współpracownikiem.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz