Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kto sfinansuje Euro 2012?

0
Podziel się:

Rząd oferuje samorządom wsparcie od 25 do 30 procent. Samorządy nalegają by sfinansował połowę inwestycji.

Kto sfinansuje Euro 2012?
(wroclaw.pl)
bESQRVYR

Rząd i samorządy nie mogą dojść do porozumienia w sprawie finansowania inwestycji związanych z EURO 2012 - pisze _ Gazeta Wyborcza _.

Platforma Obywatelska krytykowała rządJarosława Kaczyńskiegoza to, że chciał partycypować w kosztach inwestycji zaledwie w 20 procentach. Ale rządDonalda Tuskado tej pory nie określił, ile zamierza wydać na budowę obiektów, potrzebnych do przeprowadzenia imprezy.

W grudniu minister sportuMirosław Drzewieckipowiedział nawet, że wsparcia w ogóle nie będzie - przypomina _ Wyborcza _. W połowie stycznia powiedział jednak, że rząd pokryje jedną czwartą kosztów. Wiceszef POWaldy Dzikowskipowołując się na kuluarowe rozmowy mówi, że dofinansowanie może wynieść nawet 30 procent.

bESQRVYT

Samorządowcy domagają się jednak większych pieniędzy. Chcą, aby rząd pokrył połowę kosztów. Wszystkie sześć miast wytypowanych do organizacji EURO zawarło tak zwane porozumienie poznańskie.

Zamierzają one nie tylko bronić 50-procentowego pokrycia przez rząd kosztów inwestycji sportowych, ale także dofinansowania przebudowy komunikacji oraz innych projektów związanych z mistrzostwami. Miasta chcą też wprowadzenia zmian w obowiązującym prawie.

ZOBACZ TAKŻE:

bESQRVYZ
bESQRVZu
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)