Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kto w radzie GPW? Resort skarbu chce "niezależnych"

0
Podziel się:

Mają spełniać najwyższe merytoryczne i korporacyjne standardy.

Kto w radzie GPW? Resort skarbu chce "niezależnych"
(kprm.gov.pl)
bEsjbFxh

Powinni spełniać _ najwyższe merytoryczne i korporacyjne standardy _. MSP planuje skierować do zarządu GPW wniosek o zwołanie NWZ w tej sprawie po zakończeniu konsultacji z kandydatami do Rady.

na zdjęciu Aleksander Grad, minister Skarbu Państwa* *

Ministerstwo skarbu poinformowało w środę, że po listopadowym debiucie GPW resort skierował wniosek o zwołanie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia m.in. w sprawie powołania nowych członków Rady Giełdy.

bEsjbFxj

_ - Intencją MSP jest wprowadzenie do Rady Giełdy kandydatów spełniających najwyższe merytoryczne i korporacyjne standardy, zapewniając tym samym kontynuację misji GPW jako regionalnego centrum finansowego _ - podkreślił resort.

Zaznaczył jednak, że obecnie są prowadzone konsultacje dotyczące _ zgód korporacyjnych, jakie kandydaci do Rady Giełdy powinni otrzymać od swoich obecnych pracodawców, aby uzyskać status członka Rady _. _ Konsultacje te nie zostały jeszcze zakończone. Pełnomocnik ministra skarbu złożył wniosek o usunięcie z agendy zwołanego na środę walnego zgromadzenia - punktu dotyczącego zmian składu Rady Giełdy _ - dodano.

MSP planuje skierować do zarządu GPW wniosek o zwołanie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zaraz po zakończeniu konsultacji z kandydatami do Rady.

GPW zadebiutowała na warszawskim parkiecie na początku listopada. Wartość oferty publicznej GPW wyniosła 1,2 mld zł. Oferta dotyczyła ok. 64 proc. akcji Giełdy; w rękach Skarbu Państwa pozostało 35 proc. walorów.

bEsjbFxp
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t82355.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/gpw;liczy;na;utrzymanie;tegorocznej;liczby;debiutow,72,0,741192.html) GPW liczy na utrzymanie tegorocznej liczby debiutów Giełda Papierów Wartościowych chce w przyszłym roku utrzymać tempo rozwoju z ostatnich lat, kiedy była europejskim liderem wzrostu. Ponadto spółka będzie rozwijała alternatywne do akcji instrumenty inwestycyjne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t36588.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/na;jakich;spolkach;zarobisz;w;2011;roku,106,0,734058.html) Na jakich spółkach zarobisz w 2011 roku Za rok WIG20 będzie co najmniej 12 proc. wyżej niż dziś. Wcześniej czekają nas spadki.
bEsjbFxK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)