Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Który zarząd TVP jest legalny? Sąd zdecyduje

0
Podziel się

Póki co KRRiT uznaje zarząd z prezesem Urbańskim na czele.

Który zarząd TVP jest legalny? Sąd zdecyduje
(PAP/Radek Pietruszka)
bDTYhczp

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oczekuje sądowego rozstrzygnięcia sporu o skład zarządu TVP. Przewodniczący Rady Witold Kołodziejski podkreślił, że do wyroku sądu rejestrowego Rada będzie uznawać skład zarządu, który został odwołany, z prezesem Urbańskim na czele.

Przewodniczący Kołodziejski podtrzymał stanowisko, według którego po rezygnacji z funkcji członka Rady Nadzorczej TVP Janusza Niedzieli, rada nie miała prawa zawiesić zarządu TVP. Podkreślił, że to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, którą kieruje, określa liczbę członków Rady Nadzorczej TVP i nie dopuszcza możliwości odstępstwa od tej reguły.

Przewodniczący KRRiT dodał, że jeśli są inne opinie prawne w tej sprawie, to sprawę powinien rozstrzygnąć sąd. Zdaniem Witolda Kołodziejskiego wyrok będzie miał znaczenie konstytucyjne - rozstrzygnie, czy spółki mediów publicznych podlegają przepisom kodeksu spółek prawa handlowego, czy przepisom ustawy o radiofonii i telewizji.

bDTYhczr

Tymczasem Krajowy Rejestr Sądowy wciąż nie ma wniosku p.o. prezesa TVP Piotra Farfała o zapisanie w dokumentach rejestrowych zmian dokonanych w piątek przez Radę Nadzorczą TVP - zawieszenia zarządu z Andrzejem Urbańskim i Sławomirem Siwkiem.

_ - Są jedynie dokumenty i opinie prawne złożone przez panów Urbańskiego i Siwka, będące zastrzeżeniami do ewentualnego wniosku pana Farfała, którego wciąż nie złożono _ - powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie Wojciech Małek.

Pytany, jak długo KRS może badać wniosek o dokonanie zmian w dokumentach sędzia Małek odparł, że jeśli zawieszony zarząd TVP domagałby się od sądu uchylenia uchwał rady nadzorczej, która wybrała Farfała na p.o. prezesa spółki, postępowanie rejestrowe musiałoby zostać zawieszone. _ W zwyczajnym trybie to postępowanie trwałoby pewnie około tygodnia i jeszcze w tym roku dobiegłoby końca _ - dodał.

ZOBACZ TAKŻE:

bDTYhczx

bDTYhczS
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)