Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pis
09.08.2005 14:59

Kulczyk chce zakazu rozpowszechniania spotu wyborczego PiS

Wniosek o wstrzymanie rozpowszechniania spotu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości i pozew przeciwko tej partii przygotował reprezentujący interesy Jana Kulczyka adwokat Jan Widacki. W najbliższych dniach dokumenty mają trafić do Sądu Okręgowego w wydziale cywilnym w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Przygotowałem dokumenty. Jeszcze we wtorek lub w środę do sądu złożony zostanie wniosek o zabezpieczenie powództwa w postaci zakazu rozpowszechniania spotu wyborczego PiS. W ślad za nim do sądu trafi pozew" - powiedział we wtorek PAP mec. Widacki.

Dodał, że w pozwie znajdzie się żądanie zaprzestania rozpowszechniania spotu i przeprosin za naruszenie dóbr osobistych Jana Kulczyka.

Sprawa dotyczy spotu wyborczego PiS, w którym ukazano podobiznę Kulczyka. W ubiegłą środę Widacki w piśmie do szefa partii Jarosława Kaczyńskiego zażądał usunięcia wizerunku swojego klienta ze spotu. Zdaniem adwokata, PiS wykorzystał ten wizerunek bezprawnie, w sposób ewidentny naruszając dobra osobiste Kulczyka. O sprawie została poinformowana także Państwowa Komisja Wyborcza i prezes zarządu TVP.

Jak napisał adwokat w przekazanym wtedy PAP oświadczeniu, "ukazanie wizerunku nastąpiło w kontekście czytanego przez lektora tekstu o obniżaniu podatków 'nie tylko najbogatszym', co mogło sprawiać wrażenie, że Jan Kulczyk korzysta z jakichś niesprawiedliwych ulg podatkowych".

Prawo i Sprawiedliwość odrzuciło żądania Widackiego. Szef klubu PiS Ludwik Dorn oświadczył, że są one całkowicie bezpodstawne i absurdalne. Argumentował, że Kulczyk jest osobą publiczną, a PiS pokazuje w swoim spocie jego zdjęcie na okładce tygodnika "Wprost", który jest pismem o bardzo dużym nakładzie.

Szef klubu PiS uznał, że "absurdalne" postulaty adwokata "to jest groźba i wypowiedzenie przez najbogatszego Polaka polityczno- sądowej wojny PiS". Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość rozważy na posiedzeniach sztabu wyborczego i zespołów programowych, czy "tego konfliktu i tego, że czołowy polski oligarcha wypowiada wojnę PiS", nie uczynić istotnym elementem kampanii.

Tagi: pis, kulczyk, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz