Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kurs rubla. Pokonał kolejną psychologiczną granicę

2
Podziel się:

Rosyjskie rynki zareagowały spadkami na wieść o możliwym ogłoszeniu przez Zachód nowych sankcji wobec Moskwy.

Kurs rubla. Pokonał kolejną psychologiczną granicę
(PAP/EPA)

Rosyjskie rynki zareagowały spadkami na wieść o możliwym ogłoszeniu przez Zachód nowych sankcji wobec Moskwy. Rubel wciąż słabnie. Dziś pokonał kolejną psychologiczną granicę.

Na otwarciu moskiewskiej giełdy za dolara płacono dziś 37 rubli i 1 kopiejkę. Oznacza to, że rosyjska waluta potaniała wobec amerykańskiej aż o 26 kopiejek. Jeszcze bardziej, bo o 30 kopiejek, spadła wartość rubla wobec euro.

Zobacz kurs rubla do złotego

Ekspert Andrej Łysnikow przewiduje, że Bank Centralny Rosji nie będzie na razie interweniował na rynku walutowym. Zrobi to dopiero wtedy, gdy spadek wartości rubla będzie jeszcze bardziej odczuwalny.

Ekspert nie wyklucza, że jeśli polityczne napięcie wokół Rosji będzie narastało, to zachodnie waluty będą dalej umacniały się względem rubla.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina chce nowych sankcji wobec Rosji - _ Rosja rzuca cyniczne wyzwanie całej społeczności międzynarodowej. Naciski na Rosję powinny być kontynuowane _ - oświadczył ukraiński wiceminister spraw zagranicznych.
Wielkie manewry NATO w Polsce już niedługo Jesienią przyleci do nas 600 żołnierzy z USA, 200 z Kanady i ponad tysiąc z Wielkiej Brytanii.
Jedzenie droższe, rubel tańszy. Efekt sankcji? - _ Kary nałożone przez Unię Europejską i Stany Zjednoczone przynoszą efekt _- ocenił Andrzej Załucki, były wiceminister spraw zagranicznych.
wiadomości
waluty
KOMENTARZE
(2)
Czytelnik
miesiąc temu
Mnie kurs rubla nigdy nie interesował i nie interesuje. Proszę o analizę ile ta wojna kosztuje naszą złotówkę. Jakoś nie obserwuję aby złoty nie tracił do : euro, dolara amerykańskiego, funta. Mam proste pytanie dlaczego my Polacy tracimy?
NIC 1
2 miesiące temu
Za stare kawały Kain zabił Abbla