Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kurski: Nie będzie prywatyzacji szpitali tylnymi drzwiami

0
Podziel się:

Prezydent na to nie pozwoli - uważa poseł PiS.

Kurski: Nie będzie prywatyzacji szpitali tylnymi drzwiami
(PAP/ Paweł Kula)

Jutro dowiemy się, jaką decyzję podjął prezydent w sprawie pakietu ustaw zdrowotnych.

Wiele sygnałów wskazuje na to, żeLech Kaczyńskizawetuje część przepisów. Platforma Obywatelska zapowiada z kolei, że weto można obejść, przekazując samorządom więcej kompetencji w sprawie działania placówek służby zdrowia.

Jacek Kurski, który był gościem Sygnałów Dnia powiedział, że prezydent nie da zgodny na to, żeby _ tylnymi drzwiami _ prywatyzować szpitale.

Posłuchaj Jacka Kurskiego:

Jacek Kurski odniósł się również do ostatnich spekulacji, dotyczących emerytur pomostowych. W mediach pojawiają się informacje, że ustawy o pomostówkach prezydent nie zawetuje, lecz skieruje skargę do Trybunału Konstytucyjnego.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że w sprawie emerytur pomostowych Platforma przygotowuje tylko złe rozwiązania, a w dodatku posuwa się do szantażu politycznego wobec prezydenta.

Posłuchaj Jacka Kurskiego:

Jacek Kurski wyraził przekonanie, że zarówno weto prezydenta jak i skarga do Trybunału na ustawę o wcześniejszych emeryturach, nie będą dobrym rozwiązaniem. Podkreślił, że winę za tę sytuację poniesie w pełni Platforma, która złamała przedwyborcze obietnice w tej sprawie.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)