Notowania

kurs złotego
07.09.2012 21:22

Kursy walut. Zobacz, co będzie działo się ze złotym

Zobacz, co będzie się działo z polską walutą w ciągu najbliższych trzech i dwunastu miesięcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marek Slusarczyk/Dreamstime.com)

Analitycy banku Credit Suisse są pozytywnie nastawieni do złotego. W perspektywie trzech miesięcy przewidują jego umocnienie do 4,0 zł za euro zaś w perspektywie 12 miesięcy do 3,95. Wobec forinta i czeskiej korony analitycy są nastawieni neutralnie.

W najnowszym cotygodniowym opracowaniu (Global Economics Calendar) CS zauważa, że _ Polska w regionie Europy Centralnej nadal jest gwiazdą wzrostu _ (Węgry w II kwartale br. weszły w recesję, a Czechy są na jej granicy).

Zdaniem CS, Rada Polityki Pieniężnej, choć po wakacjach zmieniła ton na umiarkowany, nie obniży stóp procentowych do końca 2012 r. z uwagi na wysoką stopę inflacji, która według analityków CS nie obniży się wyraźnie przed listopadem tego roku.

CS spodziewa się, że polskie obligacje będą dla zagranicznych inwestorów atrakcyjną alternatywą.

_ Stabilna kondycja fiskalna Polski może w coraz szerszym zakresie generować popyt zagranicznych inwestorów na alternatywy dla instrumentów finansowych G10 i euro. To z kolei może być powodem lepszych wyników polskiego rynku w zestawieniu z pozostałymi państwami regionu i G10 _ - zaznaczają analitycy CS w komentarzu.

Największym czynnikiem ryzyka, z punktu widzenia polskich papierów dłużnych jest to, że nastawienie zagranicy do rynków wschodzących może się zmienić.

_ Biorąc pod uwagę, że Polska jest zależna od napływu funduszy na rynki wschodzące, finansujących jej systematycznie wysoki deficyt rachunku obrotów, po okresach niskiego ryzyka może wystąpić ostra reakcja _ - sądzą analitycy CS.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel nie jest zachwycona planem EBC Mimo ostrożnego poparcia kanclerz Niemiec powiedziała, że to krok do przodu w sprawie ratowania strefy euro.
EBC już zadziałał. Teraz czas na Bena Bernanke Zobacz, jakie wydarzenia zdecydowały o nastrojach inwestorów w mijającym tygodniu.
Oto reakcja Niemiec na kluczową decyzję EBC Mieszane uczucia wywołuje w Niemczech decyzja władz Europejskiego Banku Centralnego o skupowaniu obligacji krajów zmagających się z kryzysem.
Tagi: kurs złotego, ebc, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz