Notowania

ruch palikota
14.06.2012 20:29

Kutz i Środa w radzie programowej think tanku Ruchu Palikota

- Osoby te będą strategicznie planowały pracę naszego think tanku - zapowiedział lider RP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Kazimierz Kutz i Magdalena Środa to niektóre osoby, które zadeklarowały udział w radzie programowej niedawno powstałego think tanku Ruchu Palikota - poinformował Janusz Palikot. Rada ukonstytuuje się w lipcu, dziś wieczorem spotkała się na nieformalnym posiedzeniu.

Palikot przypomniał, że pod koniec maja Ruch Palikota zainicjował działalność własnego think tanku pod nazwą _ Plan zmiany _. Jego pracę koordynuje politolog i socjolog z Centrum Studiów nad Demokracją Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie dr Krzysztof Iszkowski.

- _ Dzisiaj spotykamy się nieformalnie jako rada programowa tego think tanku; będzie to spotkanie techniczne, przygotowujące. Za miesiąc spotkamy się już oficjalnie _ - powiedział Palikot. Jak powiedział, w skład rady weszło dwanaście osób, _ zaangażowanych politycznie ekspertów _ o poglądach lewicowych, liberalnych, socjaldemokratycznych oraz ekologów.

Wśród nich - poinformował Palikot - są m.in.: senator Kazimierz Kutz, prof. Magdalena Środa, prof. Jan Hartman, były minister zdrowia i były poseł SLD Marek Balicki, adwokat i były poseł SLD Jan Widacki, a także dziennikarz i publicysta Krzysztof Bobiński.

- _ Osoby te będą strategicznie planowały pracę naszego think tanku. Dzisiaj wybierzemy metodologię dalszej pracy. Spodziewam się, że wyznaczymy jakiś pierwszy obszar, w którym następnie przedstawimy szczegółowe rozwiązania _ - powiedział Palikot.

Jak dodał, być może będzie to postulat RP dotyczący budowania przez państwo fabryk.

Czytaj więcej w Money.pl
"Prawo do błędu" pomoże w boju z fiskusem Urzędy powinny pomagać obywatelom, a nie represjonować - podkreślają politycy Ruchu Palikota.
Palikot ma nowy pomysł. Ekspresowy rozwód Według projektu strony za porozumieniem składałyby wspólny wniosek o rozwiązanie małżeństwa w Urzędzie Stanu Cywilnego.
"Palikot zrzeknie się immunitetu za skręta" Politycy ostro krytykują Janusza Palikota za palenie skręta. Wczoraj podczas wystąpienia na Marszu Wolnych Konopi poseł zapalił jointa.
Tagi: ruch palikota, janusz palikot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz