Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kwaśniewski: 9 maja w Moskwie powinny paść słowa o dławieniu wolności i demokracji

0
Podziel się:

Aleksander Kwaśniewski uważa, że podczas obchodów rocznicy 9 maja powinny paść słowa prawdy o dławieniu wolności i demokracji.
Przemawiając na forum litewskiego Sejmu prezydent podkreślił, że świętowanie Dnia Zwycięstwa nad hitlerowską Trzecią Rzeszą nie odda całej prawdy o najnowszych dziejach Europy, jeśli nie zostaną przypomniane skutki paktu Ribbentrop-Mołotow i porządku pojałtańskiego.

Aleksander Kwaśniewski uważa, że podczas obchodów rocznicy 9 maja powinny paść słowa prawdy o dławieniu wolności i demokracji.

Przemawiając na forum litewskiego Sejmu prezydent podkreślił, że świętowanie Dnia Zwycięstwa nad hitlerowską Trzecią Rzeszą nie odda całej prawdy o najnowszych dziejach Europy, jeśli nie zostaną przypomniane skutki paktu Ribbentrop-Mołotow i porządku pojałtańskiego. Polski prezydent pragnie jednocześnie złożyć hołd wszystkim, którzy przelali krew, aby pokonać hitlerowski totalitaryzm i wyzwolić nasze ziemie.

Aleksander Kwaśniewski podkreślił, że Moskwa i Warszawa muszą dokonać wspólnej oceny historii z punktu widzenia podzielanych przez nas współcześnie wartości. "Ufam, że potrafimy wyjść sobie naprzeciw w prawdzie i we wzajemnym szacunku" - powiedział Aleksander Kwaśniewski. Te słowa polskiego prezydenta litewscy posłowie nagrodzili oklaskami.

Aleksander Kwaśniewski ocenił stosunki polsko-litewskie jako szczególnie pomyślne dla przyszłości zjednoczonej Europy. Za bardzo ważne uznał wspólną rolę Polski i Litwy w kształtowaniu unijnej polityki wschodniej.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)