Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kwaśniewski lobbował na rzecz Rosjan?

0
Podziel się

- Ja jestem świadkiem czegoś, czego myślałem, że świadkiem nigdy nie będę. - mówi Adam Hoffman.

Kwaśniewski lobbował na rzecz Rosjan?
(Reporter)
bEgAEaSt

Politycy są zaskoczeni informacją, że były prezydent Aleksander Kwaśniewski lobbował na rzecz rosyjskiego koncernu. Jak ujawnił tygodnik Newsweek, Kwaśniewski wraz z grupą swoich pracowników prowadził rozmowy w sprawie zakupu przez rosyjski Acron polskiej Grupy Azoty.

Jacek Protasiewicz europoseł PO uważa, że taka działalność jest co bardzo kontrowersyjna.

- _ Taka działalność jest prawnie dopuszczalna, aczkolwiek moralnie i politycznie bardzo kontrowersyjna. Pewnie też będzie oceniona przez wyborców wtedy, kiedy Aleksander Kwaśniewski będzie promował swoją listę do Parlamentu Europejskiego _ - mówi Protasiewicz.

bEgAEaSv

Adam Hoffman z PiS uważa, że sprzedaż Azotów Rosjanom byłaby błędem. Jednocześnie podkreśla, że zainteresowanie działalnością Kwaśniewskiego wynika z sondaży, które pokazują, że jego nowa inicjatywa polityczna zyskuje poparcie.

- _ Ja jestem świadkiem czegoś, czego myślałem, że świadkiem nigdy nie będę. Aleksander Kwaśniewski, który przez wiele lat był pupilem mainstreamowych mediów, kiedy tylko okazało się, że zagraża w sondażach Donaldowi Tuskowi, stał się człowiekiem najbardziej przez te media atakowanym _ - mówi poseł Hoffman.

Marek Sawicki z PSL oczekuje wyjaśnień czy w sprawie sprzedaży Grupy Azoty doszło do lobbingu. - _ Jeśli były prezydent lobbował na rzecz Rosjan, to nie powinno być miejsca, ale jeśli pytał jakie są plany ijakie kierunki prywatyzacji, to do tego miał, prawo. _

Wojciech Olejniczak europoseł SLD przypomina, że Aleksander Kwaśniewski nie ma żadnej siły sprawczej w Polsce.

bEgAEaSB

- _ Myślenie o tym, że poszedł Aleksander Kwaśniewski do Donalda Tuska i powiedział mu, żeby sprzedał Azoty Rosjanom, to to jest absurdalne. Jeżeli były jakieś zapytania i oficjalne dokumenty, to ja bym chciał, że i premier i Kwaśniewski pokazali o co w tym wszystkim chodzi _ - mówi Olejniczak.

Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski uważa, że gdyby informacje o lobbingu na rzecz Rosjan potwierdziły się to byłoby bardzo źle.

Newsweek ujawnił, że właściciel Acronu czyli Wiaczesław Kantor pytał Aleksandra Kwaśniewskiego czy w Polsce jest "dobry klimat" na przejęcie Grupy Azoty. Jedną z osób z którymi miała odbyć się w tej sprawie rozmowa jest wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski. Tygodnik pisze, że zdaniem rządu taka transakcja mogłaby stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Misja Kwaśniewskiego wisi na włosku - _ Lepiej byłoby, gdyby Kwaśniewski i Cox zrezygnowali oni z nadmiernie dyplomatycznych metod, którymi się dziś posługują _- twierdzi Hanne Severinsen.
Kwaśniewski: Celem koalicja centrolewicy _ Cel Europy Plus to budowa centrolewicowej formacji, koalicji, by walczyć o zwycięstwo. _
Miller mówi za czym tęsknią Polacy Szef SLD zwrócił się do byłego prezydenta, by ten raz jeszcze przemyślał czy warto budować Europę Plus z Januszem Palikotem.
bEgAEaSW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)