Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
10.05.2005 13:29

Łacina i wiedza o tańcu po raz pierwszy na nowej maturze

Maturzyści pisali dziś jedne z najbardziej elitarnych egzaminów. Ponad 200 osób zmagało się z łaciną a prawie 100 z wiedzą o tańcu. Oba przedmioty zadebiutowały na maturze.

Podziel się
Dodaj komentarz

Egzamin z wiedzy o tańcu zdawali głównie uczniowie szkół baletowych. W Państwowej Szkole Baletowej w Warszawie do matury przystąpiło 11 osób - same dziewczyny. Jak mówi dyrektor szkoły Jan Karnyski, dopiero za rok egzamin będzie zdawać dwóch chłopców.

Maturzystki twierdzą, że egzamin był trudny. Wymagał szczegółowej wiedzy historycznej - począwszy od tańców klasycznych przez balet aż do tańców współczesnych. W jednym z zadań trzeba było rozpoznać tancerza po stopie. Nie było części praktycznej bo umiejętność tańczenia sprawdza egzamin dyplomowy.

Dorota Mentrak z Warszawy zdecydowała się zdawać maturę z wiedzy o tańcu również na poziomie rozszerzonym. Liczy, że dzięki temu łatwiej jej będzie dostać się na studia o kierunku - pedagogika tańca.

Maturę z łaciny zdawały przede wszystkim osoby, które chcą studiować filologię klasyczną. Na egzaminie dominowały pytania z gramatyki łacińskiej oraz historii starożytnego Rzymu.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz