Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lagarde: Fundusz monitoruje i czeka na stabilizację

0
Podziel się:

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Christine Lagarde oświadczyła, że we Włoszech i w Grecji konieczne jest wyklarowanie sytuacji politycznej.

Lagarde: Fundusz monitoruje i czeka na stabilizację
(PAP/EPA)

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) oświadczyła, że we Włoszech i w Grecji konieczne jest _ wyklarowanie sytuacji politycznej _. Po zapowiedzi dymisji premierów obu krajów na rynkach finansowych utrzymuje się niepokój.

_ - Nikt dokładnie nie wie, kto zostanie przywódcą _, po dymisji premiera Włoch Silvio Berlusconiego - zwróciła uwagę Christine Lagarde na konferencji prasowej w Pekinie. _ - Zatem z mojej perspektywy polityczna klarowność prowadzi do większej stabilności i moim celem, z punktu widzenia Funduszu, jest większa stabilność _ - dodała.

Według szefowej MFW, Fundusz ma _ w rytmie kwartalnym _ przedstawić rezultat monitoringu polityki fiskalnej Włoch. Oprocentowanie 10-letnich włoskich obligacji przekroczyło wczoraj 7 proc. Powszechnie uważa się, że na dłuższą metę państwa nie stać na tak wysokie koszty pożyczania pieniędzy.

Z kolei w Grecji przywódcy polityczni wznowili dziś rano rozmowy w sprawie utworzenia nowego rządu koalicyjnego._ - Mamy nadzieję, że kraje europejskie przezwyciężą tymczasowe trudności, ustabilizują swoje rynki finansowe i nadadzą rozpędu gospodarczemu ozdrowieniu i wzrostowi _ - powiedział na konferencji prasowej rzecznik chińskiego MSZ Hong Lei.

Lagarde wyraziła także opinię, że chińskie władze powinny być przygotowane na aprecjację juana, czego domagają się m.in. USA, oskarżając Pekin o sztuczne utrzymywanie niskiego kursu waluty. _ - Rozumiem, że władze są przygotowane na uwolnienie kursu w najbliższych miesiącach i latach _ - dodała.

O kryzysie czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t178654.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/smieciowych;obligacji;jest;wiecej;zobacz;ktore;banki;maja;trupy;w;szafach,68,0,950084.html) Śmieciowych obligacji jest więcej. Zobacz, które banki mają trupy w szafach Zaangażowanie w papiery zagrożonych krajów przekracza 735 mld euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t187492.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/finanse;wloch;sa;powazniejszym;problemem;niz;grecja,62,0,960062.html) Grecja jest nieważna. Prawdziwy problem to... Rynki otrzymały mocny sygnał, że dla kryzysu w strefie euro nadal nie ma rozwiązania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t178654.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/pakiet;dla;grecji;ma;byc;wprowadzony;do;konca;roku,114,0,953714.html) Pompowanie pieniędzy w Grecję. Ujawnili kiedy ruszy Pakiet to gigantyczne wsparcie od Eurolandu i MFW oraz gwarancje dla inwestorów. Zobacz jaka to skala.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)