Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys na świecie
16.09.2011 06:00

Lagarde o zachodnich gospodarkach: To błędne koło

- System jest zbyt zadłużony. Niepewność unosi się nad wszystkimi rozwiniętymi gospodarkami - powiedziała Lagarde w Waszyngtonie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(World Economic Forum/CC/Flickr)


Błędnym kołem nazwała obecną sytuację zachodnich gospodarek szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde, wzywając przywódców politycznych do połączenia sił w celu uniknięcia ryzyka recesji w USA i Europie.

_ - System jest zbyt zadłużony. Niepewność unosi się nad wszystkimi rozwiniętymi gospodarkami, nad bankami w Europie i gospodarstwami domowymi w Stanach Zjednoczonych _ - powiedziała Lagarde w Waszyngtonie.

_ - Słaby wzrost i kruche bilanse - państw, instytucji finansowych i gospodarstw domowych - wzajemnie się napędzają, wywołując kryzys zaufania i hamując popyt, inwestycje oraz tworzenie miejsc pracy _ - wyjaśniła dyrektor generalna MFW.

_ - To błędne koło nabiera tempa _ - powiedziała Lagarde. Jej zdaniem, za tę sytuację odpowiada _ brak decyzji politycznych i dysfunkcje polityczne _.

_ - Teraz nie jest czas na wycofywanie się i półśrodki. Przywódcy powinni połączyć siły _ - zaapelowała. - _ Potrzebujemy silnej woli politycznej na całym świecie, przywództwa, a nie ryzykownych zachowań; współpracy, a nie konkurencji; działań, a nie reakcji _ - oświadczyła.

_ - Jeśli nie podejmiemy wspólnych i energicznych działań, istnieje realne ryzyko tego, że największe gospodarki zamiast rozwijać się, będą się kurczyć _ - dodała szefowa MFW.

Jej zdaniem, ewentualna recesja nie oszczędzi nikogo. _ - Jeśli kraje rozwinięte pogrążą się w recesji, rynki wschodzące też nie zostaną oszczędzone. W rzeczywistości nikt nie będzie oszczędzony _ - podkreśliła.

Lagarde wypowiadała się tydzień przed corocznym spotkaniem Banku Światowego i 187 państw członkowskich MFW w Waszyngtonie. Czwartkowe przemówienie szefowej Funduszu uznawane jest za zapowiedź kwestii, którymi zajmie się on w przyszłym tygodniu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t75322.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lagarde;zabrala;glos;nie;jest;dobrze,196,0,898500.html) Lagarde zabrała głos. Nie jest dobrze To pierwsze znaczniejsze wystąpienie szefowej MFW od czasu przejęcia sterów funduszu od Dominique'a Strauss-Kahna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t154057.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/mfw;ma;ciagle;zaufanie;do;lagarde,19,0,886547.html) W MFW znów skandal. Lagarde ma śledztwo Francuski sąd zdecydował o wszczęciu śledztwa w jej sprawie w związku z tzw. aferą Tapiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t112720.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/jest;sledztwo;w;sprawie;szefowej;mfw,124,0,886396.html) Lagarde jak Strauss-Kahn. Ma śledztwo Francuski sąd zdecydował o wszczęciu śledztwa w sprawie byłej minister finansów Francji Christine Lagarde.
Tagi: kryzys na świecie, lagarde, mfw, kryzys, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz