Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mfw
05.07.2011 19:22

Lagarde objęła stanowisko szefa MFW. Zarobi więcej niż Strauss-Kahn

Do kontraktu nowej dyrektor MFW dodano obszerny paragraf dotyczący etycznego postępowania. Pozostałe warunki pracy Christine Lagarde są takie same, jak jej poprzednika.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Francuzka Christine Lagarde objęła stanowisko dyrektora zarządzającego Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Jej wynagrodzenie będzie wynosić 551 700 dolarów rocznie - poinformował Fundusz.

Lagarde, dotychczasową minister finansów Francji, w siedzibie MFW w Waszyngtonie przyjął zastępca dyrektora John Lipsky i szef rady wykonawczej Egipcjanin Abdel Szakur Szalan. Kadencja Lagarde potrwa pięć lat.

MFW opublikował kontrakt nowej dyrektor zarządzającej, który przewiduje podstawowe wynagrodzenie w wysokości 467 940 dolarów rocznie i dodatkowe świadczenia na wydatki reprezentacyjne wysokości 83 760 dolarów (w sumie 551 700 dolarów).

Według obowiązującego kursu walut oznacza to wynagrodzenie 31 700 euro miesięcznie. Zgodnie ze statutem Funduszu ta kwota nie podlega opodatkowaniu - poinformowała AFP.

Poprzedni raport roczny na temat wynagrodzenia poprzednika Lagarde, Dominique'a Strauss-Kahna, mówił o kwocie 521 100 dolarów, które uzyskał on w trzecim roku kadencji, między listopadem 2009 a październikiem 2010 roku.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t148704.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lagarde;szefem;mfw;francja;podzielona,65,0,862273.html) Lagarde szefem MFW. Francja podzielona
Pozostałe warunki kontraktu Christine Lagarde są takie same jak w przypadku Strauss-Kahna - poza rozbudowanym i bardzo szczegółowym paragrafem dotyczącym _ postępowania etycznego _.

_ - Oczekuje się od pani, jako dyrektor zarządzającej, przestrzegania najbardziej wyśrubowanych standardów etycznych, w zgodzie z wartościami uczciwości, bezstronności i dyskrecji _ - głosi kontrakt. Podkreśla się w nim, że szefowa MFW jest zobowiązana _ do wyłącznej lojalności wobec Funduszu i unikania wszelkiego konfliktu interesów _.

Kontrakt nie precyzuje warunków ewentualnego zwolnienia, o którym może zdecydować rada wykonawcza. Rada zdecydowała o wyborze Lagarde na stanowisko dyrektora zarządzającego Funduszu tydzień temu. Jej jedynym rywalem był prezes centralnego banku Meksyku Agustin Carstens.

W maju rodak Lagarde, Strauss-Kahn, podał się do dymisji po aresztowaniu w Nowym Jorku w związku z oskarżeniami o próbę gwałtu. W piątek nowojorska prokuratura zdecydowała o uwolnieniu Strauss-Kahna z aresztu domowego, ponieważ pojawiły się poważne zastrzeżenia do wiarygodności oskarżającej go hotelowej pokojówki.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t112720.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/christine;lagarde;szefowa;mfw,14,0,862222.html) Christine Lagarde szefową MFW Francuska minister gospodarki zwyciężyła w dużej mierze dzięki poparciu Stanów Zjednoczonych. W walce o fotel szefa MFW pokonała prezesa banku centralnego Meksyku Agustina Carstens. Lagarde jest pierwszą kobietą na tym stanowisku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t83925.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rostowski;lagarde;to;utalentowana;osoba,228,0,866532.html) Rostowski: Lagarde to utalentowana osoba Według Jacka Rostowskiego minister finansów Francji posiada niezbędne cechy potrzebne do objęcia tak ważnego stanowiska, jakim jest przewodnictwo MFW.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t83067.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/proces;strauss;kahna;niespodziewany;zwrot;w;sprawie,200,0,863944.html) Proces Strauss Kahna: Niespodziewany zwrot w sprawie Są nowe wątki, podważające zeznania pokojówki, która oskarżyła byłego szefa MFW o gwałt.
Tagi: mfw, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz