Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ławrow: rosyjskim rodakom niezbędna obrona przed nacjonalistami

0
Podziel się:

W rosyjskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych odbyło się dziś posiedzenie komisji rządu ds. Rosjan za granicą.

Ławrow: rosyjskim rodakom niezbędna obrona przed nacjonalistami
(PAP/EPA)
bEUtZcXp

W związku z wydarzeniami na Ukrainie szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow mówił dziś o konieczności wspierania współbraci i ich obrony przed zamachami nacjonalistów. W MSZ odbyło się dziś posiedzenie komisji rządu ds. Rosjan za granicą.

Otwierając posiedzenie minister spraw zagranicznych Rosji podkreślił, że odbywa się ono _ w trudnym momencie w związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie, gdzie nastąpił antykonstytucyjny przewrót, któremu towarzyszy zmasowana ofensywa na podstawowe prawa i wolności człowieka _.

W tym kontekście, jak pisze MSZ w oświadczeniu dla prasy, minister Ławrow podkreślił konieczność poparcia rodaków, ich prawa do ochrony swoich tradycji, obyczajów i sposobu życia przed zamachami nacjonalistów. Kurs, jaki przyjęły władze Rosji wobec tych wydarzeń, akceptują rosyjscy rodacy, mieszkający w różnych zakątkach kuli ziemskiej - głosi komunikat zamieszczony na stronie MSZ.

bEUtZcXr

W związku z wydarzeniami na Ukrainie szef amerykańskiej dyplomacji poinformował dziś, że ma zamiar spotkać się z ministrem Ławrowem 14 marca w Londynie. Do późnego wieczora w środę źródła w rosyjskim MSZ powiadomiły jedynie, że możliwość takiego spotkania _ jest studiowana _.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUtZcXS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)