Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ławrow zadowolony z postawy Kijowa

0
Podziel się:

Szef rosyjskiej dyplomacji mówi o "oznakach woli dialogu" ze strony Kijowa, z separatystami ze wschodniej Ukrainy.

Ławrow zadowolony z postawy Kijowa

Szef rosyjskiej dyplomacji mówi o _ oznakach woli dialogu _ ze strony Kijowa, z separatystami ze wschodniej Ukrainy. W trakcie wizyty w Pekinie Siergiej Ławrow stwierdził, że są sygnały o gotowości Kijowa do _ rozwiązania na drodze negocjacji wszystkich problemów związanych z uprawnionymi żądaniami mieszkańców południowo-wschodniej Ukrainy _.

Wskazał na doniesienia z Ukrainy o możliwości reform konstytucyjnych i rozszerzeniu uprawnień regionów. Dodał, że to krok bardzo spóźniony, ale w dobrym kierunku. Ławrow stwierdził jednocześnie, że niedopuszczalne jest używanie siły w rozwiązaniu sytuacji w regionach zapalnych na Ukrainie.

Wczoraj o możliwości przeprowadzenie referendum w sprawie jedności kraju mówił pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy. Według niego, głosowanie takie - o ile zdecydował by o nim parlament - mogło się odbyć 25 maja, wraz z wyborami prezydenckimi.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja gotowa do rozmów. Są warunki Ławrow powiedział, że przed rozmowami powinien zostać przedstawiony projekt nowej konstytucji Ukrainy.
Rosja wycofuje wojska z terenów przygranicznych Tymczasem premier Miedwiediew tworzy ministerstwo ds. Krymu i kusi inwestorów niższymi podatkami.
Ławrow grozi odwetem, jeśli Unia Europejska... Minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej zagroził działaniami odwetowymi, jeśli Unia Europejska ograniczy mieszkańcom Krymu możliwość otrzymywania wiz Schengen.
"Rosjanie na Ukrainie potrzebują pomocy" W rosyjskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych odbyło się dziś posiedzenie komisji rządu ds. Rosjan za granicą.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)