Notowania

emerytury
07.11.2008 12:27

Lech Kaczyński zawetuje pomostówki?

Lech Kaczyński stwierdził, że w Polsce ludzie zbyt wcześnie przechodzą na emeryturę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Lech Kaczyński poważnie rozważa zawetowanie ustawy o emeryturach pomostowych. W drodze na nieformalny szczyt Unii Europejskiej w Brukseli Lech Kaczyński tłumaczył jednak, że w Polsce ludzie zbyt wcześnie przechodzą na emeryturę i należy dążyć do tego, by robili to nieco później.

Zaznaczył, że osoby przechodzące na emeryturę dzielą się na dwie kategorie - tych, dla których ten moment to życiowa klęska oraz tych, którzy chcą to zrobić jak najszybciej. Lech Kaczyński zaznaczył, że nie sądzi, by zmiana w przepisach była jednoznacznie niekorzystna. Zapewnił, że dziś z pewnością nie ogłosi ewentualnej decyzji o zawetowaniu ustawy.

Wczoraj późnym wieczorem głosami Platformy Obywatelskiej i PSL Sejm uchwalił ustawę o emeryturach pomostowych. Przeciwko ograniczeniom przywilejów emerytalnych głosowali posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Lewicy. Posłowie odrzucili też projekt prezydenta przedłużenia o rok obecnych przepisów o wcześniejszych emeryturach. Ustawa o emeryturach i rentach z FUS wygasa z końcem tego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Sejm przyjął ustawę o pomostówkach ]( http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/sejm;przyjal;ustawe;o;pomostowkach,56,0,383800.html )
* [ Prezydent gotowy na dialog o emeryturach ]( http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/prezydent;gotowy;na;dialog;o;emeryturach,207,0,374735.html )
* [ Emerytury pomostowe nie dla nauczycieli ]( http://news.money.pl/artykul/emerytury;pomostowe;nie;dla;nauczycieli,18,0,355090.html )
* [ Emerytury pomostowe tylko dla 130 tys. osób ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/emerytury;pomostowe;tylko;dla;130;tys;osob,130,0,342146.html )
* [ Na pomostówki wydamy miliardy ]( http://news.money.pl/artykul/na;pomostowki;wydamy;miliardy,166,0,326822.html )

Tagi: emerytury, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz