Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
emerytury
07.11.2008 12:27

Lech Kaczyński zawetuje pomostówki?

Lech Kaczyński stwierdził, że w Polsce ludzie zbyt wcześnie przechodzą na emeryturę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Lech Kaczyński poważnie rozważa zawetowanie ustawy o emeryturach pomostowych. W drodze na nieformalny szczyt Unii Europejskiej w Brukseli Lech Kaczyński tłumaczył jednak, że w Polsce ludzie zbyt wcześnie przechodzą na emeryturę i należy dążyć do tego, by robili to nieco później.

Zaznaczył, że osoby przechodzące na emeryturę dzielą się na dwie kategorie - tych, dla których ten moment to życiowa klęska oraz tych, którzy chcą to zrobić jak najszybciej. Lech Kaczyński zaznaczył, że nie sądzi, by zmiana w przepisach była jednoznacznie niekorzystna. Zapewnił, że dziś z pewnością nie ogłosi ewentualnej decyzji o zawetowaniu ustawy.

Wczoraj późnym wieczorem głosami Platformy Obywatelskiej i PSL Sejm uchwalił ustawę o emeryturach pomostowych. Przeciwko ograniczeniom przywilejów emerytalnych głosowali posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Lewicy. Posłowie odrzucili też projekt prezydenta przedłużenia o rok obecnych przepisów o wcześniejszych emeryturach. Ustawa o emeryturach i rentach z FUS wygasa z końcem tego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: emerytury, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz