Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Lech Wałęsa: Nowym premierem będzie Ewa Kopacz, ale ja wybrałbym rolnika

0
Podziel się:

Nominacja dla premiera Tuska jest oczywistym sukcesem dla Polski. Istotnym pytaniem jest jednak, co stanie się z Platformą Obywatelską po jego wyjeździe z kraju - mówi były prezydent.

Lech Wałęsa: Nowym premierem będzie Ewa Kopacz, ale ja wybrałbym rolnika
(Grzegorz Rogiński/KPRM.)

_ _- _ Gdybym był Donaldem Tuskiem i mógł wybierać, to na stanowisko premiera wybrałbym rolnika - wicepremiera Janusza Piechocińskiego _ - powiedział Lech Wałęsa. - _ Wszystko wskazuje na to, że Ewa Kopacz stanie na czele nowego rządu _- dodał były prezydent.

Lech Wałęsa opowiedział, co jego zdaniem powinien zrobić Donald Tusk na stanowisku szefa Rady Europejskiej i jakie ma w stosunku do premiera oczekiwania. _ - Donald Tusk na stanowisku to oczywisty sukces Polski. Chciałbym, żeby Tusk zreorganizował Unię, bo on dużo na tym stanowisku może _ - powiedział Money.pl Lech Wałęsa.

- _ Nominacja dla premiera Tuska jest oczywistym sukcesem dla Polski. Istotnym pytaniem jest jednak, co stanie się z Platformą Obywatelską po jego wyjeździe z kraju. Chyba nie będziemy mieli wyboru i wraz z PO będziemy musieli się przeciwstawić ewentualnym innym zwycięzcom wyborów parlamentarnych za rok. _

- _ Platforma wytrzyma, jeżeli pomożemy jej w tym okresie - wtedy będziemy dalej rozwijać się w dobrym kierunku. To nie znaczy, że PO jest najlepsza i najmądrzejsza. Mnie się też nie podoba, ale dopóki lepsze nie powstanie, to dlaczego mamy wybierać gorsze? _ - zastanawia się Lech Wałęsa.

**_ Uzbrojona Ukraina to początek wojny atomowej _**

Były prezydent skomentował również bieżącą sytuację na wschodzie Ukrainy. Pytany, czy konflikt ukraińsko-rosyjski stanowi istotne niebezpieczeństwo dla Polski odpowiedział: _ - Zagrożenie ze strony Rosji zawsze istniało i dalej istnieje _.

Lech Wałęsa pytany, czy Unia Europejska powinna dozbroić Ukrainę, by ta samodzielnie zwalczyła prorosyjskich separatystów ostrzega, że to mogłoby _ doprowadzić do wojny atomowej. - Unia wie, że Rosja ma broń atomową, dlatego wciąż tylko apeluje: Przestańcie się wygłupiać! Dokąd to dąży? Mamy się unicestwić? _

Materiał powstał podczas XXIV Forum Ekonomicznego w Krynicy.

- _ Pokojowo należy dążyć, by wyrównywać poziomy krajów, wynagradzać krzywdy i likwidować granice. A ktokolwiek próbuje robić to czołgami jest z góry przegrany _ - dodaje Lech Wałęsa.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)