Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
23.08.2005 19:01

Lech Wałęsa zachęca do dyskusji nt. najwazniejszych problemów świata

Lech Wałęsa wysłał list do mediów, w którym zachęca do zaangażowania się w działalność internetowej platformy dyskusyjnej e-solidarity.com. Wałęsa zaprosił ponad sto redakcji telewizyjnych, radiowych i prasowych z całego świata do sformułowania pytań do ludzi wszystkich kultur o najważniejsze problemy współczesności. 31 sierpnia w portalu rozpocznie się ogólnoświatowe głosowanie nad tymi pytaniami; wyniki głosowania będą na bieżąco udostępniane w portalu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Lech Wałęsa tłumaczy w liście, że obejmując ten projekt patronatem, traktuje go jako swoisty eksperyment, który pozwoli na wywołanie dyskusji o sprawach świata i zainicjowanie działań w duchu solidarności międzyludzkiej. Organizatorzy wierzą, że solidarność, która udowodniła swoją moc łączenia ludzi we wspólnym działaniu w Polsce w 1980 roku, jest dzisiaj podobną szansą dla całego świata.
Partnerstwo mediów polega na przekazaniu koordynatorom projektu - najważniejszego, najciekawszego i najbardziej intrygującego pytania. Mogą je sformułować dziennikarze, ale także czytelnicy, odbiorcy czy słuchacze.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz