Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lekarka wyłudziła zasiłek pogrzebowy

0
Podziel się:

O wyłudzenie odszkodowania z PZU oraz zasiłku celowego z ZUS oskarżyła Prokuratura Rejonowa w Głogowie (Dolnośląskie) jedną z miejscowych lekarek.

"Kobieta, zgłaszając w urzędzie zgon swojego byłego męża, okłamała urzędników, że nadal jest jego żoną, a potem na tej podstawie uzyskała zasiłek na pogrzeb oraz odszkodowanie za śmierć mężczyzny" - powiedziała rzeczniczka legnickiej prokuratury, Liliana Łukasiewicz.

Do oszustwa doszło w lipcu 2004 roku. 57-letnia lekarka, pracująca jako zastępca ordynatora jednego z oddziałów szpitala w Głogowie zgłosiła się po akt zgonu byłego męża, z którym rozwiedziona była od kilku lat, do Urzędu Stanu Cywilnego i tam wprowadziła w błąd jego pracowników. Później, posługując się tym dokumentem, wyłudziła nienależne jej świadczenia z firm ubezpieczeniowych.

Zarzucane jej czyny - wyłudzenie poświadczenia nieprawdy, posługiwanie się wyłudzonym dokumentem i oszustwo na szkodę PZU i ZUS - zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Lekarka przyznała się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze. Wynegocjowana z prokuratorem wysokość kary to półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz tysiąc złotych grzywny. Kobieta zobowiązała się też zwrócić nieprawnie pobrane odszkodowanie.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)