Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
religa
31.03.2007 18:03

Lekarze będą więcej zarabiać

Zdaniem ministra zdrowia Zbigniewa Religi, od 2008 roku realny jest coroczny 15-procentowy wzrost pensji lekarzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Andrzej Wiktor)

*Zdaniem ministra zdrowia Zbigniewa Religi, od 2008 roku realny jest coroczny 15-procentowy wzrost pensji lekarzy. *
Szef resortu zdrowia podkreślił, że wzrost pensji lekarzy jest konieczny po to, aby powstrzymać ich przed wyjazdami do pracy za granicą. "To sprawa poza dyskusją, trzeba dać lekarzom lepszą perspektywę. Myślę, że realny jest 15-procentowy wzrost pensji co roku, tak aby w ciągu 5-7 lat dojść do poziomu 2/3 tego, co teraz polscy lekarze zarabiają za granicą" - zapowiedział minister zdrowia.

Jednocześnie Religa przypomniał, że w tym roku podwyżek nie będzie, bo od października zeszłego roku pensje lekarzy wzrosły o około 30 proc.

ZOBACZ TAKŻE:
Lekarze grożą wielkim strajkiem - żądają podwyżek Minister zdrowia uczestniczył w sobotę w XXV zjeździe lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Zbigniew Religa włączył się w ogólnopolską akcję antykorupcyjną środowiska medycznego "Nie biorę - chcę normalnie zarabiać".

Jak tłumaczył Paweł Jezierski - który zainaugurował akcję - lekarze chcą, by społeczeństwo przestało ich postrzegać jako łapówkarzy. "Pracujemy rzetelnie, spędzamy po 270 godzin miesięcznie w szpitalach, wiele wysiłku wkładamy w kształcenie dodatkowe, poświęcamy się dla innych. Mówienie o nas jako o łapówkarzach boli. Chcemy przeciwko temu zaprotestować" - oświadczył.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: religa, służba zdrowia, lekarze, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz