Notowania

lekarze w polsce
16.05.2013 08:05

Lekarze pod rękę z farmacją. Nie chcą zmian

Dwie trzecie lekarzy nie zgadza się, by ich kontakty z przemysłem farmaceutycznym były przejrzyste. Nie trudno się domyśleć, dlaczego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(juhansonin / Flickr (CC BY SA 3.0))

*Dwie trzecie lekarzy nie zgadza się, by ich kontakty z przemysłem farmaceutycznym były przejrzyste. Tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Naczelną Izbę Lekarską. *

Z badań tej jednostki wynika też, że tylko 11 procent lekarzy składało deklarację konfliktu interesów. O sprawie pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Rzeczywistość daleka jest jednak do wyników ankiety i środowisko nie jest przeżarte korupcją - czytamy w gazecie. Jednak nie jest też od niej wolne. Część lekarzy przyznaje w rozmowach, że współpraca z firmami farmaceutycznymi to codzienność. Jej cel to nie poprawa stanu pacjenta, ale osobiste korzyści.

Problem pozostał, choć dawno minęły czasy sponsorowania wyjazdów dla rodziny lekarza na Bali czy drogich prezentów.

Czytaj więcej w Money.pl
Lekarze skorumpowani są przez koncerny _ Czyści lekarze _ - to kryptonim dochodzenia włoskiego wymiaru sprawiedliwości.
Będzie łatwiej o tańsze leki? Ministerstwo... W projekcie przewidziano też ograniczenie wymogów formalnych oraz uproszczenie procedury przy składaniu wniosków o ponowne objęcie leku refundacją.
Ruszyła infolinia dla kobiet żyjących z HIV Infolinia zapewnia anonimowość, dostarcza rzetelnych informacji i może być wsparciem dla wielu kobiet z HIV.
Tagi: lekarze w polsce, medycyna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz