Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lekarze publikują Indeks Niedorzeczności

0
Podziel się:

Jednym z przykładów jest odmawianie realizacji i refundacji recept pod każdym pretekstem.

Lekarze publikują Indeks Niedorzeczności
(thelinke/iStockphoto)

Naczelna Rada Lekarska utworzyła na swojej stronie internetowej Krajowy Indeks Niedorzeczności w Ochronie Zdrowia. Rada chce by lekarze, zarządzający placówkami ochrony zdrowia i pacjenci zgłaszali konkretne przykłady barier biurokratycznych i nieracjonalnych rozwiązań, które utrudniają leczenie.

Jednym z przykładów jest odmawianie realizacji i refundacji recept pod każdym pretekstem. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz podkreślił, że takie utrudnienia uderzają w pacjenta a Narodowy Fundusz Zdrowia zaoszczędza w ten sposób pieniądze. _ - Pacjenci muszą wówczas wykupić leki za 100 procent wartości - _podkreśla Hamankiewicz.

Rzecznik Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Troszyński powiedział, że recepty muszą być prawidłowo wypisane. Zaznaczył, że jedynie dane osobowe można uzupełnić w aptece_ : - Aptekarz musi mieć czytelnie wypisaną receptę. Pomyła w wydaniu leku może skończyć się nieszczęściem - _ tłumaczy stanowisko NFZ.

Innym przykładem niedorzeczności, który podnoszą lekarze jest leczenie szpitalne pacjentów, którzy cierpią na wiele schorzeń. Wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej Konstanty Radziwiłł powiedział, że szpitale nie otrzymują zwrotu kosztów leczenia wszystkich schorzeń ale tylko jednego.

POSŁUCHAJ KONSTANTEGO RADZIWIŁŁA:

Rzecznik NFZ Andrzej Troszyński tłumaczy, że przyjęty system rozliczeń ze szpitalami jest uśrednionym kosztem świadczenia. _ - To nowoczesny system, obowiązujący w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie - _ zapewnia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t92855.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/egzamin;lekarski;jednak;zostanie,128,0,784512.html) Egzamin lekarski jednak zostanie? Sejmowa komisja zdrowia zarekomendowała, by studenci medycyny nadal go zdawali.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t100456.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/e-mail;ma;zastapic;wizyte;u;lekarza;na;wyspach,244,0,759028.html) E-mail ma zastąpić wizytę u lekarza na Wyspach Lekarz odpowie na elektroniczny list w przerwie między przyjmowaniem pacjentów lub pod koniec dnia pracy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t129584.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kopacz;nie;chce;placic;za;leczenie;za;granica,224,0,757216.html) Kopacz nie chce płacić za leczenie za granicą Polska odwołać się od zapisów dyrektywy UE o zwrocie kosztów za leczenie w innych krajach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)