Notowania

kubica
28.09.2011 14:15

Lekarze zdecydowali: Robert Kubica wróci na tor

Lekarz zapowiedział, że Polak będzie mógł się ścigać już w przyszłym sezonie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Manuel Queimadelos/ Pixathlon/Eastnews)

Robert Kubica wróci do Formuły Jeden w 2012 roku, twierdzi jego lekarz Riccardo Ceccarelli. taką informację podał portal f1ultra.pl

Ten sam komunikat pojawił się w tym tygodniu od menedżera Polaka Daniele Morellego, po tym jak szef Renault Eric Boullier zobowiązał kierowcę do określenia możliwości powrotu do końca października.

_ - Jeśli zgodzisz się na opóźnienia, opóźnienia, opóźnienia, możesz skończyć ryzykując interesy zespołu _ – powiedział Boullier cytowany przez _ Globo Esporte _. - _ Dlatego musimy mieć termin _.

Ale Morelli powiedział w tym tygodniu włoskiemu _ Omnicorse : _ Nie jesteśmy w stanie przewidzieć dokładnej daty (powrotu Kubicy), ponieważ natura dyktuje swoje prawa. Ale jesteśmy optymistycznie nastawieni, bardzo optymistycznie i nie sądzę, by kilkutygodniowe opóźnienie mogło wpłynąć na plany _. J edno jest pewne – on wraca. Jedynym problemem jest teraz muskulatura _.

Doktor Ceccarelli, który opiekuje się 26-latkiem w fazie rehabilitacji, powiedział: _ Powiem z całą pewnością, że Robert będzie kierowcą F1 w 2012 roku. Nie mogę powiedzieć, kiedy będzie gotowy, ale to będzie między listopadem a styczniem _.

Lekarz przyznał, że wcześniejsze problemy Kubicy z prawa ręką zostały już przezwyciężone.

_ - Tak, to wspaniałe, nawet, jeśli leczenie jest stopniowe. Nie zapominając, że Robert doznał obrażeń dwóch z trzech głównych nerwów oraz miał zerwane ścięgna i mięśnie, czucie powróciło do ręki _– poinformował Ceccarelli.

W tej chwili Kubica nie jest jeszcze w stanie prowadzić jednomiejscowego bolidu czy samochodu drogowego, a tłumacząc czym jest to spowodowane, Ceccarelli powiedział:

_ - To prawda, Robert wciąż ma zewnętrzny stabilizator na nodze, ale nie spieszymy się, by go usunąć – im jest dłużej tym lepiej i rezultat będzie lepszy. Więc czekając na wyzdrowienie ręki i łokcia nie ma pośpiechu _.

Włoch dodał, że kiedy stabilizator zostanie usunięty, Kubica wróci do pracy. _ Mięśnie są nieaktywne od miesięcy, a więc trzeba przywrócić siłę i napięcie. Ale najważniejsze pytanie – czy znów może jeździć w F1 – jest nieaktualne _.

O wypadku i powrocie do zdrowia Roberta Kubicy czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t131170.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/kubica;ma;powody;do;radosci,180,0,768436.html) Kubica ma powody do radości Rajdowiec opuści oddział intensywnej terapii. Może już ruszać palcami i czuje się lepiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/38/t131110.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kubica;w;lepszym;stanie;rozpoznaje;bliskich;i;zadaje;pytania,12,0,766988.html) Kubica w lepszym stanie. Rozpoznaje bliskich i zadaje pytania Polak oddycha już samodzielnie. W operowanej dłoni przywrócono krążenie krwi. Kierowca porusza palcami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/27/t131099.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/grozny;wypadek;kubicy;ostrozny;optymizm;po;operacji,94,0,766814.html) Groźny wypadek Kubicy. Ostrożny optymizm po operacji W czasie rajdu Ronde di Andora jadący Skodą Fabią S2000, polski kierowca uderzył w barierę. Trafił do szpitala z licznymi złamaniami.
Tagi: kubica, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz