Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samoobrona
20.03.2006 09:15

Lepper chce zostać wicepremierem

Wiosenne wybory nie wchodzą w grę, a propozycja PiS dotycząca samorozwiązania Sejmu jest równoznaczna z zerwaniem paktu stabilizacyjnego - uważa lider Samoobrony - Andrzej Lepper.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

"Wiosenne wybory nie wchodzą w grę, a propozycja PiS dotycząca samorozwiązania Sejmu jest równoznaczna z zerwaniem paktu stabilizacyjnego" - podkreśla lidera Samoobrony Andrzeja Leppera i dodaje, że najlepszą koalicją rządową byłaby koalicja PiS, Samoobrony i LPR. Uważa, że byłoby naturalne, gdy wtedy on został wicepremierem.

"Byłem bardzo zaskoczony, gdy PiS powiedział, że chce wcześniejszych wyborów. Mieliśmy spotkać się we wtorek, porozmawiać, czy da się dalej tak rządzić, czy też trzeba pomyśleć o innych rozwiązaniach" - powiedział polityk w publicznym radiu. Według niego, jeżeli PiS złożył taką propozycję bez porozumienia z koalicjantami, to znaczy, że zrywa pakt stabilizacyjny.

Polityk podkreślił, że nie ma takich argumentów. które przekonałyby Samoobronę do wiosennych wyborów. "Trzeba stworzyć rząd większościowy, który będzie miał stabilne zaplecze w parlamencie' -powiedział Lepper i dodał: "Ja się opowiadam za tym. Będziemy głosować przeciw samorozwiązaniu Sejmu. Jeżeli już wybory, to proszę bardzo, ale jesienią".

Na pytanie jak powinien być złożony nowy rząd Lepper odpowiedział: "Oczywiście PiS,ich premier, Samoobrona. Ja opowiadam się zdecydowanie za Ligą Polskich Rodzin (...). Nie jestem do końca przeciwny PSL, ale on już rządził w różnych układach i o tym nie wolno zapominać"

Szef Samoobrony żałuje, że członkowie paktu stabilizacyjnego nie znajdowali czasu na rozmowy. "Spotkaliśmy się trzy czy cztery razy. To za mało przy tak ważnych sprawach" - zaznaczył dodając, że przez to wiele ważnych ustaw nie zostało przyjętych.

Lepper powtórzył, że Samoobrona byłaby zainteresowana objęciem takich resortów jak polityka socjalna, ochrona środowiska i rolnictwo. Według niego, ugrupowanie weszłoby jednak do rządu pod warunkiem sporządzenia nowej umowy i równego, proporcjonalnego podziału stanowisk.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: samoobrona, lepper, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz