Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Leszek Czarnecki kupi bank w Rosji

0
Podziel się

Carcade, spółka należąca do Getin Holdingu, wyda na ten cel 3,5 mln zł.

Leszek Czarnecki kupi bank w Rosji
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bEgePCeZ

Jedna ze spółek należących do Getin Holding, finansowego imperium Leszka Czarneckiego, kupi bank w Rosji - podała _ Gazeta Wyborcza _. To pierwsza duża inwestycja polskiego banku w tym kraju.

Getin Holding poinformował w komunikacie giełdowym, że jego spółka zależna Carcade podpisała wstępną umowę zakupu banku działającego w Rosji. Inwestycja nie jest duża - za pakiet 75 proc. akcji banku Carcade zapłaci 36,3 mln rubli, czyli 3,5 mln zł. Getin nie podał nazwy banku, gdyż umowa ma charakter wstępny. Ostateczna decyzja o zakupie zależy od zgód rosyjskich organów nadzoru bankowego i Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej - pisze _ GW _.

Rosja jest olbrzymim rynkiem finansowym, ma 142 mln mieszkańców i sektor bankowy zdominowany przez banki państwowe. Grupa Getin należąca do Leszka Czarneckiego, najbogatszego Polaka, może być pierwszym polskim poważnym inwestorem finansowym w Rosji.

bEgePCfb

W latach 90. ekspansję w Rosji planował KredytBank, który otworzył przedstawicielstwo w Kaliningradzie. Zostało ono zlikwidowane po przejęciu Kredyt Banku przez belgijską grupę KBC. Przedstawicielstwa w Rosji miały też Pekao, Bank Handlowy, zaś oddział w Moskwie – Bank BGŻ. Żaden polski bank nie próbował jednak kupić banku w Rosji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t6327.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/nowe;cele;dla;spolki;getin;holding,172,0,687788.html) Nowe cele dla spółki Getin Holding Dalsze zwiększanie efektywności nie będzie celem grupy Getin Holding w 2011 roku - poinformował przewodniczący rady nadzorczej Getin Holding Leszek Czarnecki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t78819.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/getin;holding;ma;oglosic;wezwanie;na;akcje;mw;trade,166,0,632998.html) Getin Holding ma ogłosić wezwanie na akcje MW Trade Getin Holding, w umowie z obecnymi akcjonariuszami MW Trade, zobowiązał się do ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji tej spółki, dających 66 proc. głosów na WZA, po 6,25 zł za akcję.
bEgePCfC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)