Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
eureko
26.08.2005 09:13

Lewandowski: Konsekwencje winny ponieść osoby, które o umowie z Eureko decydowały

Poseł Socjaldemokracji Polskiej Bogdan Lewandowski uważa, że za przegraną Polski w sprawie arbitrażowej z Eureko powinny ponieść odpowiedzialność osoby, które decydowały o umowie z holenderską firmą. Umowa dotyczy udziału tej firmy w prywatyzacji PZU SA.

Podziel się
Dodaj komentarz

Należący do komisji śledczej badającej proces tej prywatyzacji Lewandowski przypomniał, że decyzje dotyczące umowy z Eureko podejmowali ministrowie skarbu Emil Wąsacz i Aldona Kamela-Sowińska. Poseł zastrzegł w radiowej Trójce, że nie chce przesądzać, kto powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

Lewandowski zapowiedział, że sprawą przegranej z Eureko zajmie się komisja śledcza do spraw PZU. Poseł nie chciał zdradzić, jakie będzie stanowisko komisji. Gość Trójki uważa, że lepiej było dążyć do ugody z Holendrami, niż dopuścić do procesu.

Wczoraj Polska przegrała spór przed Trybunałem Arbitrażowym z Eureko w sprawie prywatyzacji PZU. O konsekwencjach orzeczenia dla Polski Trybunał ma zdecydować później. Eksperci szacują, że w najgorszym przypadku konsekwencje przegranej mogą Polskę kosztować ponad miliard euro.

Trybunał uznał, że Polska naruszyła zapisy umowy z Holandią o popieraniu i wzajemnej ochronie inwestycji.

Tagi: eureko, pzu, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz