Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Libia nie wpuszcza samolotów

0
Podziel się:

Europejska agencja nadzorująca ruch lotniczy podała, że kontrola lotów z Trypolisu nie wpuszcza żadnych samolotów.

Libia nie wpuszcza samolotów
(virtualpilot88/CC/Flickr)
bECLpZeJ

Libia zamknęła swoją przestrzeń powietrzną - poinformowała europejska agencja nadzorująca ruch lotniczy, Eurocontrol. Jak pisze Reuters libijskie władze mogły zdecydować się na ten krok w związku z uchwaleniem przez Radę Bezpieczeństwa ONZ strefy zakazu lotów.

Eurocontrol otrzymał informacje z Malty, że kontrola lotów z Trypolisu wydała oświadczenie, iż nie wpuszcza do libijskiej przestrzeni powietrznej żadnych samolotów _ aż do odwołania _.

_ Na razie to jedyna informacja jaką mamy _ - oświadczyła rzeczniczka Eurocontrolu.

bECLpZeL

Rada Bezpieczeństwa ONZ w nocy z czwartku na piątek uchwaliła rezolucję de facto zezwalającą na międzynarodowe operacje militarne w Libii w obronie ludności cywilnej. Decyzja ta najprawdopodobniej w ciągu najbliższych godzin doprowadzi do operacji lotnictwa Wielkiej Brytanii, Francji i USA.

Jak podkreśla Reuters libijskie myśliwce nadal prowadzą ataki na zajętym przez powstańców wschodzie kraju, m.in. w Misracie i Bengazi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t135496.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/syn;kaddafiego;nie;boimy;sie;-;bombardowan,22,0,796182.html) Syn Kaddafiego: "Nie boimy się!" - bombardowań Francja chce szybko zacząć ataki na siły Kaddafiego. Amerykanie ostrożni, a syn libijskiego przywódcy mówi: _ Nie boimy się. No, dalej! _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t135373.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/radosc;w;bengazi;jest;zakaz;lotow;nad;libia,168,0,796072.html) Radość w Bengazi. Jest zakaz lotów nad Libią ONZ przyjęła rezolucję zamykającą przestrzeń powietrzną nad Libią. UE gotowa do jej wdrożenia. NATO może operować z baz we Włoszech.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaddafi;nie;bedzie;litosci;dla;buntownikow,108,0,796012.html) Kaddafi: "Nie będzie litości dla buntowników" Jeśli rebelianci nie opuszczą Bengazi do północy, dyktator zamierza zacząć _ wielkie bombardowania _ miasta.
bECLpZfm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)