Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Libia: Przywódca islamistów ostrzega USA przed interwencją

0
Podziel się:

Jak się uważa, Ansar al-Szaria odegrało istotną rolę w ataku na konsulat Stanów Zjednoczonych w Bengazi 11 września 2012 roku.

Libia: Przywódca islamistów ostrzega USA przed interwencją
(Polaris/East News)

Zahawi, który dowodzi lokalną brygadą zbrojnego ugrupowania Ansar al-Szaria w Bengazi na wschodzie Libii, oskarżył też Stany Zjednoczone o wspieranie libijskiego generała Chalify Haftara w jego rozpoczętych wcześniej w tym miesiącu działaniach na rzecz spacyfikowania islamistów i ich politycznych sojuszników.

_ Przypominamy Ameryce, na wypadek gdyby interweniowała, o jej klęskach w Afganistanie, Iraku i Somalii, gdyż w Libii stanęłaby w obliczu czegoś znacznie gorszego _ - oświadczył Zahawi. _ To Ameryka wezwała Haftara, by pchnął kraj w kierunku wojny i rozlewu krwi _ - dodał.

Haftar cieszy się poparciem polityków, dyplomatów, jednostek wojskowych i starszyzny plemiennej w swym zamiarze przywrócenia porządku i spokoju, których wciąż brak Libii w trzy lata po obaleniu dyktatury Muammara Kadafiego.

Jak się uważa, Ansar al-Szaria odegrało istotną rolę w ataku na konsulat Stanów Zjednoczonych w Bengazi 11 września 2012 roku, kiedy to zginęli ambasador USA w Libii i trzech innych Amerykanów.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejne sankcje USA uderzają w Tajlandię - Jak jasno podkreśliliśmy, ważne jest, by Królewskie Siły Zbrojne Tajlandii zakończyły przewrót i przywróciły narodowi zasady demokratycznych rządów - powiedział rzecznik Pentagonu.
Jacht wracał z regat. Zatonął. Co z załogą? Władze amerykańskie przerwały poszukiwania jednostki po dwóch dniach ze względu na złą pogodę. Jednak wznowiły je w ubiegły wtorek na prośbę rządu brytyjskiego i po apelu podpisanym przez 200 tys. osób.
Wstrzymują pomoc dla Tajlandii. Do 7 mln USD Program pomocowy to środki, z których finansowane są zakupy broni oraz międzynarodowe szkolenia dla oficerów sił zbrojnych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)