Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w egipcie
11.04.2013 07:27

Libia zaoferowała Egiptowi nieoprocentowaną pożyczkę w wysokości 2 mld USD

Kraj dotkliwie odczuł skutki światowego kryzysu oraz rewolucji. Spadły przede wszystkim wpływy z turystyki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flyvancity/CC/Flickr)

Libia w ramach podpisanego wczoraj porozumienia zaoferowała Egiptowi nieoprocentowaną pożyczkę w wysokości 2 mld dolarów amerykańskich - podała egipska agencja informacyjna MENA.

Powołując się na przedstawicieli ministerstwa finansów, celem pożyczki jest _ wsparcie egipskiej gospodarki, budżetu państwa oraz rezerw walutowych _. Pieniądze Egipt otrzyma już w przyszłym tygodniu. Okres spłaty wynosi pięć lat. Umowa pozwala jednak na trzyletnią prolongatę kredytu.

Wcześniej egipski premier Hiszam Kandil powiedział, że Katar zobowiązał się do zakupu egipskich obligacji na sumę 3 mld dolarów. Obie umowy zawarte w czasie, gdy Kair negocjuje z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) kredyt o wartości 4,8 mld USD, mają na celu wzmocnienie pozycji Egiptu w rozmowach z tą instytucją.

Egipt dotkliwie odczuł skutki światowego kryzysu oraz rewolucji, która w 2011 r. obaliła rządy prezydenta Hosniego Mubaraka. W kraju nad Nilem spadły przede wszystkim wpływy z turystyki.

Czytaj więcej o sytuacji w Egipcie w Money.pl
Chcieli odbić skazanych na śmierć. Wiele ofiar 14 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w starciach w egipskim mieście Port Said.
Krew na ulicach. Proszą wojsko o pomoc W starciach w Egipcie zginęło co najmniej siedmiu ludzi a około 450 odniosło rany.
Opozycja wzywa do protestów. Dlaczego? Mimo zapowiedzi masowych protestów, na placu Tahrir jest zaledwie kilkaset osób, z czego spora część to przechodnie, sprzedawcy herbaty i egipskich flag.
Tagi: kryzys w egipcie, pożyczka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz