Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w libii
09.08.2011 08:15

Libijscy powstańcy pozbyli się swojego rządu

Przewodniczący Narodowej Rady Libijskiej, Mustafa Abdel Dżalil zdymisjonował rząd.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Przewodniczący Narodowej Rady Libijskiej Mustafa Abdel Dżalil zdymisjonował rząd - podała agencja AFP, powołując się na dwóch rzeczników libijskich powstańców.

_ - Przewodniczący NRL zawiesił biuro wykonawcze _ - powiedział AFP rzecznik powstańców Mohamed el-Kisz. Informacje te potwierdził inny rzecznik powstańców Szamsidin Abdel Molah.

Abdel Dżalil _ zwrócił się do Mahmuda Dżibrila (stojącego na czele biura wykonawczego), aby dokonał restrukturyzacji zespołu. Niektórzy na pewno nie powrócą _ - wyjaśnił Kisz. Dżibril jest numerem dwa w powstańczych władzach i pełni funkcję premiera.

W skład biura wykonawczego NRL, które zarządza terenami będącymi pod kontrolą powstańców, wchodzi kilkanaście osób. Nadzór nad biurem pełni NRL oraz jej przewodniczący.

Decyzja o dymisji powstańczego rządu została podjęta ponad tydzień po śmierci zamordowanego w tajemniczych okolicznościach wojskowego przywódcy powstania, byłego szefa MSW generała Abd al-Fataha Junisa.

Generał Junis, który przeszedł na stronę powstańców, został wezwany z frontu do Bengazi. Tam doszło do zamachu, który wywołał intensywne spekulacje na temat tożsamości morderców, podziałów w łonie rebelii i nawet obecności _ piątej kolumny _ na tyłach powstańców. Obecnie toczy się śledztwo w sprawie śmierci Junisa.

Część członków NRL jest zdania, że za zabójstwem Junisa stoi pułkownik Muammar Kaddafi. Według ministra w powstańczym rządzie Alego Tarhuniego, generała zabili ludzie z odłamu sił powstańczych, którzy mieli przetransportować go z linii frontu niedaleko Bregi do Bengazi na przesłuchanie.

O wojnie domowej w Libii czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t46856.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/papiez;apeluje;o;pokoj;w;syrii;i;libii,225,0,887777.html) Papież apeluje. Muszą szukać rozwiązań W wyniku krwawego tłumienia antyprezydenckich demonstracji w Syrii zginęło w ostatnich miesiącach około 1700 osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dementuja;informacje;o;smierci;syna;kaddafiego,212,0,886996.html) Syna Kaddafiego zabili drugi raz? Fałszerstwo Wcześniej powstańcy poinformowali, że Chamis Kaddafi został zabity w czasie nalotu NATO.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/silvio;berlusconi;dementuje;nie;mial;byc;ofiara;kaddafiego,16,0,883728.html) Premier dementuje. Kaddafi nie chce go zabić Premier Włoch Silvio Berlusconi zdementował sensacyjne informacje podane przez największy włoski dziennik, Corriere della Sera.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz