Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
libia
21.04.2011 11:51

Libijscy powstańcy zdobyli przejście graniczne

150-200 rozbrojonych żołnierzy Kaddafiego przeszło na stronę tunezyjską, szukając tam schronienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Libijscy powstańcy rano przejęli kontrolę nad przejściem granicznym Wazzan, na granicy libijsko-tunezyjskiej, w rejonie intensywnych walk między siłami reżimowymi a rebeliantami - poinformowali świadkowie.

Według nich w pobliżu granicy zaciekłe walki toczyły się od wtorku wieczorem. Po opanowaniu przejścia kilkuset powstańców z radości strzelało w powietrze i wciągnęło na most flagę z czasów królestwa, która stała się symbolem sprzeciwu wobec reżimu Muammara Kaddafiego.

Agencja AFP relacjonuje, że 150-200 rozbrojonych żołnierzy Kaddafiego przeszło na stronę tunezyjską, szukając tam schronienia.

Zdobyte przez powstańców przejście leży na trasie prowadzącej z miasta Nalut do Dehiby, dokąd przed walkami uciekły tysiące libijskich uchodźców. Przejście jest oddalone o około 200 km od głównego przejścia tunezyjsko-libijskiego Ras Adżdir.

Od wielu dni w zachodniej Libii, w okolicach miasta Nalut i Jafran, trwają walki, w których tylko w czasie ostatniego weekendu zginęło ponad 100 osób - poinformowali mieszkańcy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t137833.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/operacja;w;libii;wchodzi;w;nowa;faze,123,0,816251.html) Operacja w Libii wchodzi w nową fazę NATO wysyła rebeliantom pomoc techniczną i specjalnych doradców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t137462.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/walesa;pokaze;arabom;jak;budowac;solidarnosc,77,0,812621.html) Wałęsa: Pokażę Arabom jak budować solidarność Będę ich ostrzegał przed naszymi błędami. U nas demokracja popada w anarchię.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t132376.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/dyktatorzy;upadaja;przez;kryzys;zaczelo;sie;od;lehman;brothers,207,0,776143.html) Dyktatorzy upadają przez kryzys. Zaczęło się od Lehman Brothers Konsekwencją rewolty w Libii może być nie tylko upadek Kaddafiego, ale nawet podział kraju.
Tagi: libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz