Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Liga Arabska wzywa Asada do ukrócenia przemocy

0
Podziel się:

Głębokie niezadowolenie szefów MSZ krajów arabskich. Co powiedzą prezydentowi Syrii?

Liga Arabska wzywa Asada do ukrócenia przemocy
(Roosewelt Pinheiro/Abr/CC/Wikipedia)

Ministrowie spraw zagranicznych krajów Ligi Arabskiej poinformowali wczoraj, że zdecydowanie wezwali prezydenta Syrii Baszara el-Asada do położenia kresu trwającej w tym kraju od siedmiu miesięcy przemocy wobec cywilów.

Wczoraj syryjskie siły bezpieczeństwa zabiły - według najnowszych danych - około 40 cywilów podczas demonstracji antyrządowych w miastach Hama i Hims. Syryjscy działacze prodemokratyczni zaapelowali na Facebooku o międzynarodową pomoc jak w Libii - strefę zakazu lotów.

Arabscy ministrowie poinformowali władze w Damaszku o swoim _ głębokim niezadowoleniu z powodu zabijania syryjskich cywilów _. Wyrazili także nadzieję, że syryjskie władze _ podejmą kroki, aby chronić ludność cywilną _ - głosi oświadczenie organizacji.

Jutro w stolicy Kataru, Dausze, szefowie dyplomacji Ligi Arabskiej mają się spotkać z przedstawicielami władz Syrii, aby omówić sytuację w tym kraju.

Rada Bezpieczeństwa ONZ ustanowiła w marcu tego roku obszar nad Libia strefą zakazu lotów dla cywilnych statków powietrznych. Był to środek mający zapobiec atakom sił powietrznych Muammara Kadafiego na libijskich powstańców. O podjęcie analogicznych kroków zaapelowali przedstawiciele syryjskiej opozycji, w obawie przed prowadzeniem przez reżim ataków z powietrza.

Od początku antyreżimowych protestów w marcu tego roku zginęło w Syrii ponad trzy tysiące ludzi - szacuje ONZ.

O sytuacji w Syrii czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t177219.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ambasador;usa;opuscil;syrie,228,0,948452.html) W USA boją się o Forda. Wycofują go z Syrii Ambasador Stanów Zjednoczonych w Syrii Robert Ford został _ tymczasowo _ wezwany do Waszyngtonu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t86838.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/syryjskie;wojsko;otworzylo;ogien;blisko;granicy;z;libanem,248,0,936952.html) Wojsko otworzyło ogień blisko granicy Zajście miało miejsce w mieście Zabadani, dzień po ciężkich walkach z dezerterami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t160825.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/trwaja;zamieszki;w;syrii;sa;ranni;i;zabici,118,0,936310.html) Wciąż protestują. Wielu rannych i zabitych Syryjskie siły bezpieczeństwa zabiły dziś 10 osób podczas kilku demonstracji przeciwko rządom prezydenta Baszara el-Asada.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)