Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Likwidacja PKP. Rząd chce przedłużyć żywot spółki

0
Podziel się:

Rząd chce przedłużyć żywot PKP, by nie stracić unijnych dotacji przeznaczonych na kolej.

Likwidacja PKP. Rząd chce przedłużyć żywot spółki
(pkp.pl)
bEElWmhx

PKP grupująca spółki kolejowe miała zniknąć po spłacie długów, ale uratują ją projekty unijne. Rząd chce przedłużyć żywot PKP, by nie stracić unijnych dotacji przeznaczonych na kolej.

Zgodnie z projektami nowelizacji ustaw dotyczących kolejowej grupy, przygotowanych przez resort transportu, spółka-matka będzie wspierać córki między innymi w inwestycjach taborowych. Głównym beneficjentem ma być Intercity - pisze _ Puls Biznesu _.

Gazeta podkreśla, że zgodnie z obowiązującym prawem środki jakie gromadzi PKP ze sprzedaży aktywów, ma przeznaczać na spłatę długów. Nadwyżki po spłacie należności wynikających z bieżącej obsługi zadłużenia, może przeznaczyć na wkład własny do funduszy unijnych.

bEElWmhz

Do 2015 roku kolej powinna wydać i rozliczyć ponad 20 mld złotych przyznanych przez Komisję Europejska. Już wiadomo, że to się nie uda. W pesymistycznym wariancie stracimy 7 mld złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t137354.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/likwidacja;pkp;sa;niewykluczona;nie;jest;juz;koleja,201,0,1069001.html) PKP SA do likwidacji? "Nie jest już koleją" Wiceminister transportu podkreśla, że spółka _ w takiej formie, do jakiej przyzwyczailiśmy się, niedługo nie będzie potrzebna. _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t137355.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/znizki;w;pkp;do;likwidacji;emeryci;beda;placic;drozej,54,0,1150518.html) Koniec ulg dla emerytów. Oszczędzą 27 mln Teraz emeryci będą musieli dopłacać od 140 do 160 złotych, żeby dostać zniżkę w PKP.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t124010.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/rzad;zapowiada;likwidacje;pkp;a;pasazerowie;,4,0,1069316.html) Rząd zapowiada likwidację PKP, a pasażerowie... Bartosz Chochołowski pisze, że w Polsce koleje są odporne na zmiany.
bEElWmia
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)