Notowania

piloci
13.07.2012 09:29

Linie lotnicze będą potrzebować pół miliona pilotów

Prawie pół miliona nowych pilotów będą potrzebować linie lotnicze na całym świecie w ciągu najbliższych 20 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(d-s-n/sxc.hu)

Prawie pół miliona nowych pilotów będą potrzebować linie lotnicze na całym świecie w ciągu najbliższych 20 lat - oceniają analitycy koncernu Boeing, jednego z czołowych producentów samolotów.

Prognozują oni, że w miarę rozwoju gospodarki światowej i dostaw dziesiątków tysięcy nowych samolotów dla przewoźników lotniczych, potrzeba będzie w okresie do roku 2031 465 tys. nowych pilotów.

Z tej liczby 69 tys. pilotów ma znaleźć zatrudnienie w Ameryce Północnej a 185 tys. w rejonie Azji i Pacyfiku. Jeszcze więcej - o 601 tys. - ma wzrosnąć liczba pracowników obsługi technicznej.

Wyrażane są przy tym obawy, że przy tak dużych potrzebach, linie lotnicze zatrudniać będą czasami pilotów o zbyt niskich kwalifikacjach, co może odbić się na bezpieczeństwie lotów.

_ W wielu rejonach świata już odczuwa się niedobory pilotów. Zwłaszcza w rejonie Azji i Pacyfiku brak pilotów powoduje opóźnienia lotów i okresowe przerwy w komunikacji _ - stwierdza raport Boeinga. Problem ten występuje szczególnie ostro w Chinach i Indiach.

Linie bliskowschodnie i azjatyckie regularnie organizują nabór pilotów w USA i wielu pilotów, którzy stracili pracę u amerykańskich przewoźników, pilotuje obecnie samoloty za granicą.

Czytaj więcej o lataniu i liniach lotniczych
Coraz więcej samolotów na polskim niebie O około 25 procent wzrosła z końcem ubiegłego roku liczba uprawnionych do pilotowania.
Mają sposób na strajki pilotów. Po prostu... Protestujących zastąpią dawni pracownicy linii CSA. Przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie 300 pilotów.
Branża lotnicza w kryzysie? Kupują na potęgę Kontrakt jest wart 14,7 miliarda dolarów.
Tagi: piloci, linie lotnicze, samoloty, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz